Між Україною і Нідерландами розгорівся скандал через виявлення крадених картин

Поділитися
Між Україною і Нідерландами розгорівся скандал через виявлення крадених картин Одна з втрачених нідерландських картин. Ілюстрація © Westfries museum
Нідерландські ЗМІ атакують імідж України через історію про те, що бійці ОУН можливо знайшли втрачені картини голландських митців.

Між 3 і Україною розгорівся скандал через інформацію про те, що в руках бійців батальйону ОУН нібито опинилися картини голландських художників, які були викрадені з Музею Західної Фрісландії 11 років тому.

Як повідомляє "Європейська правда", новини про знахідку на українській території фактично заповнила весь телевізійний простір королівства Нідерланди. Однак Україна в телесюжетах показана зовсім не в хорошому світлі.

Вчора в новинах на Першому каналі говорили про те, що Музей Західної Фрісландії нарешті з'ясував долю 24 картин і великої кількості витворів зі срібла, які були вкрадені в 2004 році. Директор музею під час інтерв'ю заявив, що вони зараз на Сході України в руках "націоналістичного угрупування", яке ніяк не погоджується із запропонованою нідерландською стороною сумою винагороді. Далі в ЗМІ з'являлися різні цифри, однак найсвіжіші з них говорять, що музей пропонує 50 тисяч євро, а бійці хочуть 5 мільйонів.

В новинах називають українських бійців злочинцями, оскільки в музеї припустили, що вони можуть перепродати знахідку або ж і зовсім її знищити через розголос. У вчорашньому вечірньому випуску новин Першого каналу Нідерландів оголосили, що командує добровольчим батальйоном Борис Гуменюк, а також про те, що до історії також якимось чином причетні лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок і екс-голова СБУ Валентин Наливайченко. При цьому телеканал продемонстрував фото лідера "Свободи" з витягнутою лівою рукою вперед, так щоб це було схоже на нацистське вітання.

В кінці випуску новин міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс підтвердив, що викрадені картини дійсно десь в Україні, але без уточнення, де саме. Він також розповів, що поговорив про них з головою МЗС Павлом Клімкіним і президентом Петром Порошенком. При цьому нідерландський дипломат спростував причетність Наливайченка до історії з картинами. Але на сайті телеканалу з'явився коментар Артура Бранда про те, що екс-голова СБУ все ж таки має відношення до скандалу.

Згодом Перший канал опублікував спецрепортаж про знайдені в Україні картини, в якому українських бійців називають "неонацистами", а президента Петра Порошенка звинувачують у небажанні повертати витвори мистецтва.

Інший нідерландський телеканал RTL Nieuws показав в ефірі інтерв'ю з директором музею, який заявив, що українські бійці знайшли нідерландські картини на "віллі одного з поплічників екс-президента Віктора Януковича". При цьому репортер телеканалу постійно плутається і називає добровольців то терористами, то повстанцями. І при цьому сумнівається, чи зможе президент Порошенко змусити повернути коштовні картини Нідерландам.

В цей же час, в Україні кажуть, що лише перевіряють інформацію про знахідку.

"Зокрема, з цією метою проводиться робота з правоохоронними органами, оскільки суть питання (складність) перебуває на межі компетенцій і потребує спільних дій", - повідомив начальник Управління музейної справи та культурних цінностей Василь Рожко.

При цьому він попросив ЗМІ не поширювати неперевірену інформацію про знахідку, "оскільки е шкодить міжнародному іміджу України". В цей же час, для України імідж у Нідерландах важливий, оскільки країна наступного року проведе референдум щодо ратифікації угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

Раніше повідомлялося, що прем'єр Нідерландів впевнений, що референдум про асоціацію з Україною не зупинить євроінтеграцію Києва. У свою чергу президент України Петро Порошенко впевнений, що референдум в Нідерландах не заблокує Угоду про асоціацію між Україною та Європейським союзом.

В цей же час, нідерландський референдум проти асоціації України не заблокує тимчасове застосування угоди. І діяти документ почне, як і заплановано, з 1 січня 2016 року.

Референдум відбудеться 6 квітня 2016 року. Явка повинна скласти 30%, щоб результати голосування визнали дійсними.

Як повідомив раніше президент Порошенко, за станом на 21 листопада всі країни ЄС ратифікували асоціацію з Україною, залишилося завершити лише технічні процедури.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі