Про це повідомляється на сайті організації.
ІКАО знову закликала не вдаватися до спекуляцій щодо можливих причин цієї пригоди, поки не буде забезпечена можливість завершити розслідування і не будуть підтверджені його офіційні результати.
Зазвичай ІКАО не бере участь у розслідуванні авіаційних подій, за винятком випадків, коли держава або держави, що мають належні повноваження згідно з Додатком 13 "Розслідування авіаційних подій та інцидентів", безпосередньо звертаються до неї за сприянням. В цих виняткових випадках таке сприяння з боку ІКАО зазвичай передбачає виконання ролі офіційного спостерігача та/або уточнення технічних вимог Додатка 13 за запитом. В даному випадку організація готова сприяти розслідуванню, у разі надходження відповідного запиту.
ІКАО, що є спеціалізованою установою Організації Об'єднаних Націй, була створена в 1944 році для сприяння безпечному та впорядкованому розвитку міжнародної цивільної авіації в усьому світі. Поряд з багатьма іншими пріоритетними напрямками діяльності вона встановлює стандарти і правила, необхідні для забезпечення безпеки польотів, авіаційної безпеки, ефективності, пропускної здатності та охорони навколишнього середовища. Організація є форумом співпраці у всіх областях цивільної авіації для її 193 держав-членів.
Зазначимо, що в авіакатастрофі в Ірані загинуло щонайменше 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Окрім українців на борту літака також перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану. Загалом на борту українського літака було 167 пасажирів та дев'ять членів екіпажу. В МАУ опублікували повний список осіб, які загинули у результаті падіння літака.
Секретар РНБО Олексій Данилов назвав чотири версії щодо авіакатастрофи в Ірані. Зокрема, це ракетний удар по літаку на тлі загострення на Близькому Сході; зіткнення літака з безпілотним літальним апаратом (БПЛА) або з іншим літаючим об'єктом; руйнування і вибух двигуна з технічних причин; вибух всередині літака внаслідок терористичного акту. Також за його словами, є ще три закриті версії.
У свою чергу представник Пентагону, високопоставлений співробітник американської розвідки і співробітник іракської розвідки повідомили про те, що літак "Міжнародних авіаліній України" (МАУ) був збитий зенітною ракетною системою Ірану.
Офіс генерального прокурора України почав розслідування щодо авіакатастрофи. Справу відкрили за ч. 3 статті 276 ККУ (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей).
Детальніше про трагедію читайте в матеріалі DT.UA "Катастрофа українського літака в Ірані: що відомо".