У РНБО назвали основні версії катастрофи літака "МАУ" в Ірані

Поділитися
У РНБО назвали основні версії катастрофи літака На місці аварії шукатимуть уламки російської ракети © ISNA
Версія ракетного удару не виключається.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олексій Данілов назвав чотири версії катастрофи українського "Боїнга" в Ірані. Вранці 8 січня рейс PS752 вилетів із Тегерана до Києва і впав невдовзі після зльоту, 168 пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу загинули. На борту літака перебували 11 громадян України.

За словами Данілова, вночі 9 січня до Ірану прибула українська комісія з розслідування обставин падіння літака та загибелі людей. До складу комісії, створеної за рішенням президента Володимира Зеленського, увійшли представники 12 міністерств і відомств.

"Зараз триває нарада за участю представників компетентних органів Ірану, зокрема іранського ІСАО - міжнародної організації цивільної авіації. Вивчаються різні версії раптового падіння літака" , - заявив Данілов у коментарі "Цензор.Нет".

Переговори з іранською стороною він оцінив як "ефективні", є підстави сподіватися на співпрацю з усіх питань, включно з участю української комісії у розшифровці "чорних скриньок" літака.

Основні версії

1. Ракетний удар по літаку на тлі загострення на Близькому Сході.

Україна перевірить версію про атаку літака російською ракетою "ТОР", оскільки "інформація про виявлення уламків російської ракети поблизу місця катастрофи вже з'явилася в мережі інтернет".

"Наша комісія зараз погоджує з іранською владою питання виїзду на місце катастрофи, і має намір провести пошуки уламків російської зенітної ракети ЗРК "Тор" згідно з тими даними, які були оприлюднені в інтернеті", - повідомив секретар РНБО.

Після ліквідації США високопоставленого іранського генерала Касема Сулеймані в регіоні почастішали ракетні удари, за кілька годин до падіння "Боїнга" Іран атакував військові об'єкти США в Багдаді балістичними ракетами.

2. Зіткнення літака з безпілотним літальним апаратом (БПЛА) або з іншим літаючим об'єктом.

3. Руйнування і вибух двигуна з технічних причин. Цієї версії дотримуються канадські та іранські фахівці.

4. Вибух всередині літака внаслідок терористичного акту.

До складу української комісії увійшли фахівці, що беруть участь у міжнародному розслідуванні катастрофи малайзійського Boeing МН17 в Донбасі та експертизі фрагментів російської зенітної ракети "Бук", якою збили лайнер.

"Як відомо, наші експерти показали високий рівень професіоналізму в цій справі. Ми використаємо всі напрацювання з розслідування атаки на "Боїнг" МН17, щоб встановити істину у справі про загибель українського літака в Тегерані", - додав Данілов.

Розслідування перебуває на особистому контролі президента Зеленського, секретар РНБО пообіцяв негайно інформувати українське суспільство і ЗМІ "про всі дані, які можливо опублікувати".

Читайте також: Авіакатастрофа в Ірані: з'явилося нове відео з місця аварії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі