За його словами, згідно з міжнародним правом, Іран як країна, в якій стався трагічний інцидент, повинен створити незалежну комісію з розслідування авіакатастрофи.
"Розслідування авіакатастроф - це справа фахівців... Вони регламентуються міжнародним правом, зокрема додатком 13 до Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року. І відбувається у співпраці з багатьма державами. Головним у розслідуванні виступає держава, у якій сталася трагедія. Саме вона утворює незалежну комісію з розслідування. Вона також повинна оперативно повідомити про катастрофу державу, де зареєстровано авіасудно, державу-оператора (в обох останніх випадках це - Україна), державу, де повітряне судно було спроектовано/виготовлено, а також ІКАО (Міжнародна організація цивільної авіації - ред.)", - зазначив Макєєв.
Політичний директор МЗС нагадав, що Україна заявила про свій намір приєднатися до роботи комісії з розслідування.
"Це було підкреслено, зокрема, під час сьогоднішньої телефонної розмови міністра закордонних справ України з міністром закордонних справ Ірану. Україна зацікавлена в розслідуванні причин цієї жахливої катастрофи. І буде робити все необхідне з цією метою", - резюмував Макєєв.
У свою чергу глава іранської організації цивільної авіації Алі Абедзаде заявив про те, що експерти з України можуть бути присутніми під час процедури розкриття "чорних ящиків". "Причина аварії не буде розкрита і оголошена, поки не буде проаналізований "чорний ящик", - сказав Абедзаде.
Він також підкреслив, що далі чорні ящики будуть передані іранській авіакомпанії, і їх розгляне комітет з кризового менеджменту авіакомпанії.
Як відомо, зранку 8 січня в Ірані невдовзі після зльоту впав літак "Міжнародних українських авіаліній" ("МАУ"). В результаті авіакатастрофи загинули 177 осіб (168 пасажирів і дев'ять членів екіпажу), у тому числі 11 українців.