Авіакатастрофа в Ірані: реакція України та світу

Поділитися
Авіакатастрофа в Ірані: реакція України та світу В авіакатастрофі загинули майже 180 людей © ISNA
Свої співчуття Україні висловили країни, чиї громадяни загинули внаслідок падіння "Боїнгу".

Вранці 8 січня в Ірані невдовзі після зльоту впав літак "Міжнародних українських авіаліній" ("МАУ"). Унаслідок авіакатастрофи загинули 177 осіб (168 пасажирів і дев'ять членів екіпажу), зокрема 11 українців.

Свої співчуття рідним та близьким загиблих висловили президент Володимир Зеленський, прем'єр-міністр Олексій Гончарук та голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

"Страшна звістка з Близького Сходу. Сьогодні вранці після зльоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні (м. Тегеран) пасажирський літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" зазнав катастрофи і впав неподалік аеропорту… Мої щирі співчуття рідним та близьким всіх пасажирів і членів екіпажу", - написав Зеленський у своєму Facebook.

Він доручив генеральному прокурору Руслану Рябошапці почати розслідування авіакатастрофи та анонсував перевірку льотної придатності усієї української цивільної авіації.

Президент скасував візит до Оману і повідомив, що повертається до Києва.

Прем'єр-міністр Гончарук на спільному брифінгу із секретарем РНБО Олексієм Даниловим коротко поінформував про перебіг пов'язаних із авіакатастрофою заходів.

"Жахлива трагедія в Тегерані. Вранці зазнав катастрофи літак МАУ. Робота зі встановлення причин трагедії вже організована. На місці працює український консул. Створено оперативну кризову групу. Наразі уточнюємо кількість громадян України, які були на борту" - написав він.

Своєю чергою голова парламенту Дмитро Разумков закликав до якнайшвидшого встановлення причин падіння "Боїнгу".

"Висловлюю найщиріші співчуття рідним та близьким загиблих внаслідок падіння українського літака в Ірані. Ця трагедія забрала майже 180 людських життів. Наше завдання - якнайшвидше встановити причину падіння Боїнгу та надати необхідну допомогу сім'ям загиблих", - зазначив в Разумков.

Співчуття рідним та близьким загиблих пасажирів і членів екіпажу "Боїнга" висловив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.

Колишній міністр оборони України Анатолій Гриценко звернув увагу на можливий зв'язок трагедії із загостренням на Близькому Сході після ліквідації США іранського генерала Касема Сулеймані.

"Загинули 180 людей, не вижив ніхто. Співчуття рідним і близьким загиблих. В перших повідомленнях із Тегерану йдеться про технічні причини. Втім, загострення безпекової ситуації навколо Ірану останніми днями потребує проведення повноцінного розслідування усіх можливих причин катастрофи, в т.ч. ракетного удару чи терористичного акту", - пише Гриценко у своєму Facebook.

П'ятий президент і народний депутат України Петро Порошенко ("Європейська Солідарність") закликав розслідувати причини та обставини трагедії.

"Мої щирі співчуття рідним і друзям загиблих сьогодні у трагічній катастрофі літака авіакомпанії МАУ в Ірані. Молимося і скорбимо разом з вами. Невідкладне завдання влади - забезпечити встановлення істини про причини цієї страшної трагедії", - написав він.

Із заявами щодо катастрофи літака виступили лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук, лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко, голови "Опозиційної платформи-За життя" Вадим Рабинович та Юрій Бойко.

Співчуття Україні висловили Туреччина, Сполучені Штати, Швеція, Естонія, Іран, Литва, Німеччина, Франція та інші країни.

"Будь ласка, прийміть найщиріші співчуття! Наші думки сьогодні линуть до усіх шведських сімей, які втратили своїх родичів цього страшного ранку", - зазначила голова МЗС Швеції Анн Лінде.

"У телефонній розмові з міністром закордонних справ України Вадимом Пристайком висловив співчуття народу України і родичам жертв рейсу PS752. Ми погодилися з тим, що має бути проведено незалежне і прозоре розслідування цієї аварії", - наголосив очільник МЗС Литви Едгар Рінкявічюс.

"З приголомшенням і глибоким сумом я довідалася про катастрофу літака "МАУ" сьогодні вранці в Тегерані. Своїми думками я поряд із родинами та друзями загиблих", - додала посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.

"Ми глибоко засмучені трагічною звісткою про катастрофу літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України". Наші думки - з жертвами та їх близькими", - наголосили у посольстві США в Україні.

"Посольство Франції в Україні висловлює свої найщиріші співчуття рідним і близьким загиблих у катастрофі літака PS752, який розбився неподалік аеропорту Тегерана", - додали французькі дипломати.

"У цей сумний час ми вдячні нашим друзям за підтримку. З важким серцем висловлюємо щирі співчуття сім'ям жертв цієї жахливої авіакатастрофи в Тегерані", - долучились до них британські колеги.

Співчуття президенту Зеленському направив, зокрема, його російський колега Володимир Путін.

"Володимир Путін направив президенту України Володимиру Зеленському телеграму, в якій висловив щирі співчуття у зв'язку з трагічними наслідками аварії українського пасажирського літака під Тегераном. Глава Російської держави передав слова співчуття і підтримки рідним і близьким загиблих", - заявили у Кремлі.

Поділитися
Дивіться спецтему: Авіакатастрофа в Ірані
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі