Громадськість проти вилучення у громад військового ПДФО – опитування

Поділитися
Громадськість проти вилучення у громад військового ПДФО – опитування © depositphotos/ Ai825
Менше 17% опитаних вважають таку норму доцільною.

Кабмін у проєкті бюджету на 2024 рік планує забрати у громад податок з зарплат військовослужбовців. Компанія "Active Group" провела соціологічне дослідження щодо ставлення українців до даної ініціативи. Опитування показало, що лише 16,9% громадян підтримують вилучення з місцевих бюджетів ПДФО від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу за період з 1 жовтня 2023 року по 31 грудня 2024 року.

Водночас українці вважають, що необхідно посилити громадський та контроль з боку правоохоронців за розподілом коштів ( 65% та 40% опитаних). Також понад 60% громадян вважають за необхідне зробити розподіл коштів прозорішим. 55% респондентів вважають, що до прийняття рішень щодо розподілу коштів необхідно залучати громадськість.

Active Group

Нагадаємо, Асоціація міст України звернулась до президента щодо збереження ПДФО в місцевих бюджетах з обґрунтуванням необхідності продовження децентралізованого системного забезпечення військових підрозділів муніципалітетами та пропозицією створити в місцевих бюджетах захищену статтю на безпеку й оборону, яка складатиметься з 70% «військового» ПДФО.

Проти закону 10037 виступили також військові. Вони наголошують про те, що ці кошти зараз використовуються місцевими бюджетами на потреби бойових підрозділів і розвиток громад, в які будуть повертатись самі захисники після війни. А в вилучення військового ПДФО ослабить громади та позбавить їх можливості допомагати Силам оборони та надавати якісні послуги мешканцям.

За даними джерел ZN.UA в парламенті, голосів за цю норму поки що немає, але Банкова активно над цим працює.

Зазначимо, вилучення усього «військового» ПДФО до державного бюджету суперечить принципу цілісності бюджетної та податкової систем, оскільки ПДФО з військовослужбовців за своєю природою нічим не відрізняється від такого самого податку на доходи представників інших професій. І це буде поганим прикладом, оскільки величезні дисбаланси є також у ПДФО, що стягується з державних монополій — НАК «Нафтогаз України», «Укрпошти», «Укрзалізниці» — і зараховується за місцем їх реєстрації в Києві. Докладніше читайте у статті Юрія Ганущака "Бюджетний скандал. Хто кого - центр чи території".

Про те, скільки на безпеку та оборону використали місцеві громади з ПДФО військових - пишуть у статті «Військовий ПДФО: «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» радниця голови Асоціації міст України з муніципальних питань, народна депутатка Оксана Продан та виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі