Колишній прем'єр-міністр України, лідер «Української стратегії» Володимир Гройсман вважає, що парламентські та непарламентські політсили в Україні перебувають у нерівних умовах. Таку думку він висловив в інтерв'ю редакторці відділу політики ZN.UA Інні Ведерніковій.
«Питання грошей у політиці – ключове. Тут немає рівних правил гри. 600-700 мільйонів щорічно витрачається з бюджету держави на утримання парламентських партій. Крім цього, депутати отримують офіційну зарплату і мають по десять помічників. Плюс тіньові виплати, про які давно заявляють політики та журналісти. А у непарламентських сил, якщо вони не мають великого бізнесу, ситуація зовсім інша», - каже Гройсман.
Саме тому, стверджує політик, лідери таких політсили використовують телеканали, зокрема ті, що належать олігархам, як медійний майданчик.
Володимир Гройсман – регулярний гість на каналах Ріната Ахметова. Наприкінці листопада він у компанії журналіста Дмитра Гордона, педіатра Євгена Комаровського та продюсера «Шустер live» Павла Єлізарова відвідав день народження телеведучого Савіка Шустера. За даними ЗМІ, тими днями у Вільнюсі був і сам олігарх.
Сам політик не бачить у цьому нічого дискредитаційного. За словами Гройсмана, із Шустером він товаришує понад 13 років і вдячний йому за внесок у реформу децентралізації, зокрема можливість позначати позицію місцевого самоврядування.
Телеведучого експрем'єр називає «амбасадором свободи слова», а відмову «слуг народу» ходити на етери каналів Ахметова – «їхнім рішенням» (відмова власника не порушувати в етерах чутливі для влади теми офшорів та спецоперації щодо «вагнерівців» погіршили відносини Ахметова і Банкової - ред.).
Фінансувати медіа може будь-хто, але – прозоро, зазначає політик. Завдання держави при цьому – активізувати роботу Нацради з питань телебачення та радіомовлення, захищати журналістів від несумлінних власників і тиску держави. А журналістів – мати позицію та дотримуватися стандартів.
Зв'язок із олігархами Гройсман наполегливо заперечував, наполягаючи на тому, що «на сьогодні не має жодної підтримки сильних світу цього і самостійно фінансує свою політичну діяльність».
«Я не плачу за етери, на які мене запрошують як політика та експерта. І я вдячний журналістам за надану можливість висловитись. Але є канали, куди мене не запрошують: чи стоїть блок від власників. І не лише у медіа», - стверджує політик.
Як приклад, він наводить проведення форуму «Української стратегії» на НСК Олімпійський. Команда заздалегідь домовилася з директором, але за тиждень до проведення отримала відмову: «Вибачте. Але для вас ми завжди зайняті. Команда зверху».
«Звичайно, ми знайшли зал та провели Форум. Але свого часу Зеленському ніхто не зачинив двері для дебатів на «Олімпійському». У мене мізки навіть у цей бік не працюють. А у них працюють», – підсумовує Гройсман.
Як бути з газовою кризою та олігархами? Звідки брати гроші наступної зими і чи переживемо ми цю? Чому Порошенко не підтримував децентралізацію та навіщо «слуги народу» хочуть знищити реформу на фініші? Чи потрібні закон про президента та нова Конституція? Як Гройсман давав раду російським «кротам» у владі й що думає щодо оголошеної вчора п'ятому президенту підозри у держзраді? Навіщо експрем'єр ходив на день народження до Шустера, де був Ахметов, і чи це впливає на гаманець його партії? Чи склався консенсус еліт проти Зеленського та чи будуть дострокові парламентські вибори? Відповіді на ці та інші питання – в інтерв'ю Інни Ведернікової із Володимиром Гройсманом «Ми лише на старті кризи» у ZN.UA.