Хабар $ 6 млн для НАБУ і САП: Бутусов розповів подробиці і назвав прізвища

Доповнено
Поділитися
Хабар $ 6 млн для НАБУ і САП: Бутусов розповів подробиці і назвав прізвища
За словами журналіста, один із затриманих був вхожий в Офіс президента і мав добрі стосунки з Андрієм Єрмаком.

Хабар у 6 мільйонів доларів в НАБУ і САП намагався передати перший заступник начальника Податкової служби Києва Микола Ільяшенко. Саме він у результаті спецоперації 12 червня і був затриманий під час передачі грошей разом з директором з правових питань компанії "Бурісма" Андрієм Кічею.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав журналіст Юрій Бутусов. За його словами, Ілляшенко передавав 6 мільйонів доларів позаштатному агентові НАБУ, яким виявився фігурант численних судових процесів НАБУ Євген Шевченко.

1 мільйон доларів були передані Ілляшенку за посередництво.

"А тепер ще один шок - за що саме давали таку неймовірну суму готівкою! За те, що Спеціальний антикорупційний прокурор Назар Холодницький закриє справу скандально відомої компанії "Бурісма", якою володів олігарх Микола Злочевський, а в наглядовій раді якій працював син Джо Байдена, колишнього віцепрезидента США, а найближчим часом ймовірного кандидата в президенти США від Демократичної партії!" - вказує Бутусов.

За інформацією журналіста, у НАБУ і САП довгий час справа "Бурісми" лежала без будь-якого руху, тому що довести причетність Злочевського було практично неможливо.

"Ільяшенко приїхав на зустріч, гроші передавалися після внесення Холодницьким рішення про закриття справи в Єдиний реєстр судових рішень. Він зажадав доказів ухвалення рішення щодо закриття справи. Ситник і Холодницький з нагоди цієї справи відкинули в сторону всі минулі конфлікти й обвинувачення. І Холодницький вніс зміни до ЄРДР і закрив справу Злочевського. Ільяшенко перевірив і переконався - зобов'язання виконано і передав гроші. Тут і відбулося затримання", - розповів Бутусов.

Також журналіст уточнив, що Микола Ільяшенко – "один з найвпливовіших людей в українській владі, системоутворюючий і вирішальний у багатьох податкових і в тіньових питаннях".

"Про нього вже було розслідування "Слідство.Інфо". Журналісти знайшли в сім'ї скромного чиновника 11 квартир та заміську віллу, і це тільки те, що пробивається в офіційних базах даних. Насправді, можливості Ільяшенко у багато разів більше, ніж можуть розкопати ЗМІ. Багато років Ілляшенко є одним з керівників Державної податкової служби. Він став вельми не бідною людиною ще за Януковича, посилив вплив за Порошенка, і став абсолютно незамінним і супервпливовим за Зеленського. Ілляшенко не раз бував в Офісі президента, і в давніх добрих відносинах, наприклад, з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком", - наголосив Бутусов.

Журналіст також нагадав, що Зеленський поміняв майже все вище керівництво Державної податкової служби, крім Ільяшенка.

"Така підтримка "слуг народу", мабуть, змусила Ільяшенка повірити, що зараз вже можливо все і він розженеться на повну котушку. За даними джерел Цензор.НЕТ, Ільяшенко познайомив Шевченка з директором з правових питань компанії "Бурісми" Андрієм Кичею. Виявилося, у власника "Бурісми" Миколи Злочевського день народження 14 червня. І він дуже хоче подарунок - закрити справу проти Злочевського та "Бурісми" в САП. Адже, як відомо, Ситника і Холодницького президент збирається змінювати, генпрокурор Венедіктова відкрила дисциплінарне провадження, щодо Ситника вже є законопроєкт у Раді, так чому б їм собі не заробити на пенсію? Ільяшенко був гарантом "порядності" сторін хабара, він вважав Шевченка своєю довіреною особою", - розповів Бутусов.

"Що ж, думаю, тепер президент повинен поставити питання - а хто ж йому радив зберігати Ільяшенка на такій високій посаді? Хто несе відповідальність? І Зеленський повинен опублікувати, з ким контактував Ільяшенко в ОП, чи не було у нього в оточенні Зеленського якихось ще друзів "Бурісми", які збивають керівництво антикорупційних органів спеціально, щоб покласти 6 мільйонів баксів собі в кишеню?" - додав Бутусов.

Нагадаємо, Генпрокуратура розслідувала кілька кримінальних проваджень, фігурантом яких був Злочевський, у 2015-2016 роках передала одна зі справ в НАБУ.

У січні 2017 року компанія Burisma заявила про закриття в Україні всіх процесуальних і судових дій щодо президента цієї групи Злочевського та операційних компаній, що входять в Burisma Group.

Також у 2019 році колишній генпрокурор Юрій Луценко неодноразово публічно заявляв (зокрема в коментарях американським ЗМІ), що у відомства немає доказів правопорушень з боку Джо Байдена або його сина Хантера, українське законодавство вони не порушували.

Крім цього, ексгенпрокурор часів президентства Зеленського Руслан Рябошапка також наголошував, що під час перевірки прокурорами тисяч матеріалів справ не було виявлено жодних доказів порушень з боку Хантера Байдена.

У 2019 році Конгрес США проводив розслідування щодо Дональда Трампа, підставою для якого стала скарги анонімного представника розвідувального співтовариства. Інформатор запідозрив Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера.

Американські ЗМІ повідомляли, що Байден захищає бізнес-відносини свого сина в Україні. Ексгенпрокурор України Віктор Шокін продовжує стверджувати, що його звільнили з посади під тиском Джо Байдена, який погрожував заблокувати один млрд американської допомоги Україні.

У травні 2020 року екс-"регіонал" і діючий позафракційний народний депутат України Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які нібито можуть свідчити про вплив Джозефа Байдена на п'ятого президента України Петра Порошенка.

Порошенко звинуватив Офіс президента і олігарха Ігоря Коломойського у ровокації, до якої причетні російські спецслужби. Він також вказав на ризик втрати двопартійної підтримки України у разі спроби втручання у вибори президента США. У штабі Джо Байдена назвали "плівки Деркача" відредагованою нісенітницею.

Детально про справу "Бурісми", "плівкиДеркача" і те, як вони можуть вплинути на вибори в США і міжнародні позиції України, читайте в статті Тетяни Силіної "Гра Україною".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі