Прем'єр-міністр Володимир Гройсман запевнив канцлера Німеччини Ангелу Меркель, що до початку роботи Вищого антикорупційного суду (ВАКС) буде завершено формування всієї необхідної інфраструктури. На зустрічі в Києві Меркель зазначила, що Німеччина готова ділитися з Україною знанням і досвідом, але не менш важлива для країни боротьба з корупцією.
"Ми також можемо надати наші знання, наш досвід і в перспективі це може мати успіх, якщо вдасться просувати вперед економіку. І в зв'язку з цим боротьба з корупцією є дуже важливою – створення прозорих умов для існування економіки. Ми знаємо, що ця боротьба ведеться, хоча вона і непроста", - зазначила канцлер.
Своєю чергою український прем'єр сказав, що питання боротьби з корупцією має велике значення і за останні роки була створена вся антикорупційна інфраструктура.
"Я думаю, що як тільки з'явиться в 2019 році Антикорупційний суд, буде вже завершена вся інфраструктура, всі закони жорсткі створені", - зазначив Гройсман.
За словами глави Кабміну, створення незалежного антикорупційного суду є "важливим ключовим моментом в антикорупційній боротьбі".
"Парламент буквально нещодавно підтримав закон про створення такого суду і важливим елементом створення такого суду є те, що підбирати суддів в цей антикорупційний суд буде незалежна комісія з авторитетних міжнародних експертів. Тут уряд не має безпосередніх важелів впливу чи відповідальності, але незалежні органи управління суддівської влади – вони якраз займаються цим формуванням", - розповів Гройсман.
Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада прийняла закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект у другому читанні та в цілому підтримали 315 народних депутатів.
За місяць у закон про ВАКС внесли поправку про розгляд апеляцій у справах про корупційні злочини. Згідно з новою нормою, усі справи, що у підслідності НАБУ, після початку роботи антикорупційного суду передаються до ВАКС. Справи першої інстанції передаються у першу інстанцію, а апеляційні скарги – в апеляційну палату.
Докладніше про конкурс у ВАКС читайте у матеріалі Максима Костецького "Половина учасників відбору в антикорупційний суд – з позасудової системи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".