Гройсман підтримав зміни до Конституції щодо курсу на ЄС і НАТО

Поділитися
Гройсман підтримав зміни до Конституції щодо курсу на ЄС і НАТО Позиції Гройсмана і Порошенка щодо зовнішньополітичного курсу України збігаються © Верховна Рада
Прем'єр-міністр вказав на необхідність законодавчо врегулювати питання розміщення російського флоту в Криму.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що підтримує президентську ініціативу про закріплення курсу на членство в НАТО і ЄС на конституційному рівні, а також закликав народних депутатів підтримати внесення відповідних змін до Основного Закону. Голова уряду вказав на необхідність законодавчого врегулювання питання про розміщення Чорноморського флоту Росії в українському Криму.

"Безсумнівно, необхідно врегулювати питання, яке стосується українського Криму. Зробити неможливим будь-яке перебування російського флоту на законодавчому рівні", - заявив прем'єр-міністр під час зустрічі з головами парламентських фракцій і груп в Адміністрації президента в понеділок, 3 вересня.

Гройсман закликав депутатів до конструктивної співпраці з урядом незважаючи на входження країни в черговий виборчий цикл.

"І президентська, і парламентська кампанії в наступному році, впливатимуть на прийняття рішень. Але потрібно розуміти, що життя виборами не закінчується, а тільки продовжується", - підкреслив прем'єр.

Особливу увагу голова уряду звернув на необхідність діалогу при формуванні економічного порядку денного в рамках бюджетного процесу, зокрема, врегулювання ціни на газ.

"Я розумію, що це чутливе питання для українських громадян. І на цьому, можливо, формуватимуть якусь політичну гру", - констатував Гройсман.

Нагадаємо, в березні президент України Петро Порошенко доручив розробити законопроект про внесення поправок до Конституції, які б закріпили курс держави на вступ до ЄС і НАТО. Підготовка проекту закону завершилася в серпні. До преамбули Конституції планується внести новелу про цивілізаційний вибір України. У трьох статтях будуть закріплені обов'язки Верховної Ради, Кабміну і президента підтримувати і реалізовувати курс інтеграції України в НАТО і ЄС. А з перехідних положень планують виключити обґрунтування для розміщення Чорноморського флоту РФ у Криму.

Раніше Порошенко повідомив про плани України приєднатися до військово-політичного блоку НАТО протягом найближчих 10 років.

Як повідомлялося, 17 січня РНБО схвалила проект закону "Про національну безпеку", який передбачає законодавче закріплення планів України на членство в НАТО та Євросоюзі.

Прийнятий у 2017 році закон №6470 про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо зовнішньополітичного курсу України) також визначає членство України в НАТО як стратегічний зовнішньополітичний пріоритет держави.

У червні 2016 року президент Петро Порошенко підписав Стратегічний оборонний бюлетень України, який передбачає курс на інтеграцію України до НАТО.

Детальніше про перспективи європейської та євроатлантичної інтеграції і результати недавніх самітів НАТО і ЄС читайте в матеріалі профільного віце-прем'єр-міністра Іванни Климпуш-Цинцадзе "Уперед і вгору"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі