За словами Гриценка, корупція в українській оборонці є меншою, ніж у країні загалом, однак потребує жорсткої боротьби, зокрема з боку правоохоронних органів.
"В інтересах країни, в інтересах взагалі підняття довіри – максимально швидка відповідь і швидкі посадки (причетних до корупційних схем в ОПК – ред.). Тут не можна обійтися розмовами", - зазначив він.
Водночас, на думку політика, контроль над витратою коштів у державному концерні "Укроборонпром" ускладнює те, що він не контролюється ані Міністерством оборони України, ані жодним іншим міністерством чи державною комісією.
"Жодне міністерство не керує зараз оборонно-промисловим комплексом. Немає комісії, яку очолював (Володимир) Горбулін (Державної комісії з питань ОПК – ред.)… Треба "Укроборонпром", структуру, яка торгує.., по закону позбавити функцій формування політики. І по закону передати їх державному органу", - зазначив Гриценко.
Крім цього, Гриценко наголосив на необхідності розсекречування левової частки Державного оборонного замовлення, що дозволить контролювати закупівлі в оборонному секторі.
За його словами, державну таємницю становить лише 5% документу – відомості, що стосуються новітніх розробок, інше "закривають не від (Володимира) Путіна, не від агресора", а від громадського контролю з метою завищення цін.
Нагадаємо, 26 лютого Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відкрило справу за фактом масштабних розкрадань в оборонній сфері України. Розслідування розпочато за ч .5 статті 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
Раніше команда журналістських розслідувань Bihus.Info, опублікувала матеріал про масштабні розкрадання в "Укроборонпромі", до якої причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема, син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор, його друг і безнес-партнер Віталій Жуков, а також Андрій Рогоза.
З 2016 року вони продавали українським оборонним підприємствам запчастини для військової техніки з націнкою до 300%. Товар вони завозили з території РФ контрабандним шляхом або ж купували на складах військових частин в Україні. Зокрема, як прокладку використовували підприємство Порошенка "Кузня на Рибальському", через яку провели 70 мільйонів гривень від угоди з Київським бронетанковим заводом.
На тлі гучного скандалу про припинення своїх повноважень на час розслідування повідомив сам Олег Гладковський. Ігор Гладковський і ДК "Укроборонпром" заявили про намір подати до суду на авторів розслідування. А президент Порошенко, незважаючи на давність існуючої схеми, вимагає від правоохоронців провести термінову перевірку інформації, оприлюдненої у розслідуванні.
"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі DT.UA "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статті Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".