Як повідомило DT.UA джерело в ГПУ, експертиза повинна встановити, чи обладнання для стеження сертифіковане, у відповідності з законодавством.
За словами співрозмовника, після інциденту з детективами НАБУ, в результаті огляду місця події, співробітники ГПУ виявили сумку з переносними електронними накопичувачами інформації, які були направлені на експертизу в Київський науковий інститут судових експертиз при Мін'юсті.
" В підвалі будинку, де вони знімали квартиру, наші слідчі знайшли сумку з електронними носіями інформації. Ці носії передані в КНІСЕ для експертизи контенту, оскільки, після первинного перегляду, виявилося, що детективи НАБУ стежили не тільки за Сусом, як вони заявляють, але і за іншими співробітниками департаменту, а також за простими людьми, що проходять повз. Враховуючи те, що проходять повз люди не є фігурантами кримінальних проваджень, збір інформації про них суперечить законодавству", - сказав джерело.
"А крім того, секретна інформація на цих накопичувачах була перемішана з якими-то їх мало не домашніми зйомками, що також є неприпустимим", - додав він.
Повідомлялося, що між співробітниками НАБУ і Генпрокуратури стався конфлікт, при якому бійці спецназу НАБУ застосували проти трьох співробітників ГПУ силу. У НАБУ назвали інцидент із співробітниками Генпрокуратури "позаштатної робочої ситуацією".
12 серпня начальник департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури Володимир Гуцуляк заявив, що було побито три співробітника прокуратури спецназом НАБУ. Директор НАБУ Артем Ситник заявив про затримання ГПУ двох технічних працівників НАБУ, які проводили негласні слідчі дії.
Через три дні Ситник повідомив, що співробітників НАБУ тримали в кабінетах та у підвалі Генпрокуратури. "Тримали – ред.) в підвалі і кабінетах. Це були працівники Депаратаменту Суса. Застосовували фізичні і моральні дії. Їх цікавило, що вони (співробітники НАБУ – ред.) збирали", - зауважив Ситник. Він також підкреслив, що ніякої війни між ГПУ і НАБУ немає, як і між керівництвом цих двох органів.
Нагадаємо, 5 серпня слідчо-оперативна група Генеральної прокуратури України приїхала в Національне антикорупційне бюро з метою проведення обшуків.
Голова НАБУ Артем Ситник повідомив, що обшук проходив за фактом нібито незаконного прослуховування фігурантів у "справі цукрового прокурора" Олександра Колесника. За його словами, дане виробництво ГПУ початок у квітні 2016 року, як раз в той момент, коли в публічній площині почалися дискусії щодо того, щоб НАБУ змогло самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку.
У НАБУ також заявили, що рішення Печерського суду, що дозволяє Генпрокуратурівилучити фактично будь-які матеріали та документи в приміщеннях Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), складене з процесуальними порушеннями і є незаконним.
У свою чергу генеральний прокурор Юрій Луценко на спеціальному брифінгу заявив, що НАБУ прослуховувало не співробітника ГПУ, а "звичайного громадянина". За його словами, заявку на прослуховування подавали детективи бюро через СБУ. І для ГПУ зараз "важливо зрозуміти, чи знали детективи НАБУ про те, що прослуховують не причетний до кримінальної справи телефон".
Згодом, Луценко заявив, що в справі про незаконне прослуховування у слідчих Генеральної прокуратури України більше питань до СБУ, ніж до НАБУ, в офісі якого були проведені обшуки.