Голова ПАРЄ розчарована відсутністю делегації України на осінній сесії

Поділитися
Голова ПАРЄ розчарована відсутністю делегації України на осінній сесії © Радіо Свобода
Українська делегація відмовилася брати участь у ній через безумовне повернення Росії до Асамблеї.

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі Паск'є висловила жаль з приводу відсутності у сесійній залі офіційної делегації України. Українська делегація відмовилася від участі в осінній сесії ПАРЄ через повернення Росії до Асамблеї і відновлення її прав.

Осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи відкрилася у Страсбурзі у понеділок, 30 вересня.

"Діалог і співробітництво з українською делегацією є особливо важливим для мене і для усіх нас. Адже Україна є країною-членом нашої організації. Україна може розраховувати на нашу повну підтримку. У цьому зв'язку я розчарована, що український парламент не подав повноваження своєї нової делегації до відкриття цієї сесії", - цитує виступ Паск'є у Страсбурзі "Укрінформу".

Президент ПАРЄ сподівається, що Україна подасть повноваження нової делегації якнайскоріше. Водночас, Паск'є закликала "продовжувати роботу спільно з російськими колегами на засадах відкритого і чесного діалогу".

Окрім делегації України у відкритті осінньої сесії ПАРЄ не брали участь делегації Грузії, Литви, Латвії та Естонії. Делегація Грузії також не братиме участі в офіційних заходах цієї сесії, повідомив у своєму Facebook народний депутат, член української делегації Олексій Гончаренко.

Верховна Рада сформувала делегацію для роботи в ПАРЄ. До неї увійшли 12 депутатів: семеро представників "Слуги народу" і по одному депутату від "Голосу", "Європейської Солідарності", "Батьківщини", "Опозиційної платформи - За життя" і групи "За майбутнє". Головою делегації обрано Єлизавету Ясько з президентської фракції. 23 вересня у новій українській делегації заявили про офіційну відмову від участі в осінній сесії ПАРЄ.

У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з делегації Росії без будь-яких додаткових умов. Наступного дня ПАРЄ відновила права російської делегації у повному обсязі. При цьому РФ не виконала жодної умови для повернення до організації: не деокупувала українські Крим і Донбас, не звільнила всіх українських політв'язнів.

Українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ, а делегація України відмовилася від участі в роботі ПАРЄ. Польща, Литва, Латвія, Естонія, Україна, Словаччина, Грузія та Швеція планують підготувати спільну резолюцію в ПАРЄ проти повернення делегації Росії.

Докладніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така й порада" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі