"Ми постійно наголошуємо: інтенсивна робота на антикорупційному фронті не повинна сповільнюватися. Тут ще багато що належить зробити", - сказав Вагнер в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
За його словами, Євросоюз дуже уважно відстежує ситуацію в цій сфері.
"ЄС в останні кілька тижнів, наприклад, чітко дав зрозуміти, що не вважає доречним розширення е-декларування на неурядові громадські організації і що це необхідно виправити. Ми також ніколи не приховували той факт, що надаємо велике значення прозорому і відкритому номінаційному процесу з відбору аудитора НАБУ", - зазначив Вагнер.
Він додав, що вкрай важливо, щоб Україна невідкладно створила судовий орган, відповідальний за боротьбу з корупцією. "Повинні бути створені гарантії, що цей орган буде незалежним як у бюджетній, так і у функціональному сенсі. Необхідно, щоб цей орган мав належними повноваженнями і ресурсами для боротьби з корупцією, а відбір спеціалізованих антикорупційних суддів проходив відкрито і прозоро", - підкреслив керівник групи підтримки України в ЄК.
Серед інших напрямків, де Євросоюз надає Україні значну підтримку, Вагнер назвав державне управління, нагадавши, що тут вже давно присутні європейські експерти, які працюють з урядом країни.
Раніше глава представництва Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі назвав єдиний критерій ефективної боротьби з корупцією. "Справедливі вироки та повернення коштів - це єдині індикатори того, що Україна дійсно готова залучити корупціонерів до відповідальності", - заявив він.