Єврокомісар з питань Європейської політики сусідства і переговорів по розширенню Йоханнес Хан повернеться в Україну на початку червня, щоб побачити, як в Україні проводяться необхідні реформи, повідомив голова Групи підтримки України в Єврокомісії Пітер Вагнер.
"Його ключовий меседж був: візьміть все, що ви можете від попереднього уряду, будуйте на цьому і не втрачайте час, якого у вас немає. В цьому відношенні він вказав на список очікувань, де, як очікує ЄС, в перші сто днів вже будуть результати. Він сам повернеться на початку червня, щоб побачити, де ми знаходимося (з виконанням реформ)", - сказав Вагнер.
За його словами, Хан "заохочував всіх політиків і всіх, з ким зустрічався, не намагатися розмірковувати над тим, щоб заново винайти колесо".
"Він вітав всі реформи, які були проведені попереднім урядом, який, і про це не треба забувати, що за останні 18 місяців зробив більше для країни, ніж усі попередні уряди разом", - зазначив Вагнер.
Однією з конкретних реформ, де український уряд може досягти результатів, він назвав реформу у сфері державного управління.
"Станом на зараз ми отримали враження від нового уряду, що у них є сильна впевненість про те, що це зрештою повинно бути зроблено", - повідомив Пітер Вагнер.
Він також зазначив вирішення питання боротьби з корупцією, умови, які необхідно виконати для надання 600 млн євро макрофінансової допомоги, питання доступу до ринку та інші.
"Повинна бути українська відповідальність. ЄС може зробити багато чого, і Група підтримки України тому підтвердження - ми робимо багато, ми працюємо інтенсивно, і я повертаюся вже на цьому тижні, щоб продовжувати з віце-прем'єр-міністром Климпуш роботу в сфері реформи державного управління, але в кінцевому рахунку рушійною силою має бути українська влада, український народ. Тому український уряд має продовжувати демонструвати свою відповідальність", - говорить Вагнер.
Нагадаємо, колишній посол США в Україні, науковий співробітник Інституту Брукінгса Стівен Пайфер заявив, що Захід може відвернутися від України, якщо в країні не будуть проводитися реформи. За його словами, новий президент США продовжить надавати допомогу Україні, якщо українське керівництво буде проводити серйозні реформи і по-справжньому боротися з корупцією.
Раніше стало відомо про розмову Гройсмана з послом США в Україні Джеффрі Пайеттом. Дипломат нагадав українському прем'єру про важливості співпраці з МВФ, проведення структурних реформ і подолання корупції.