Генсек ОБСЄ відчуває "обережний оптимізм" з приводу Мінських угод

Поділитися
Генсек ОБСЄ відчуває "обережний оптимізм" з приводу Мінських угод Генсек ОБСЄ не виключив продовження дії Мінських угод після 2015 року © lifedon.com.ua
Представники ОБСЄ в Донбасі "регулярно" не можуть потрапити на кордон з РФ, підкреслив Заньєр.

Генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр вважає, що з 1 вересня угода про припинення вогню в Донбасі в основному дотримується.

"Повинен сказати, що я відчуваю обережний оптимізм. З 1 вересня угоду про припинення вогню в значній мірі дотримується. Ми спостерігали обмежена кількість порушень режиму припинення вогню в Донецькій і Луганській областях - як, наприклад, на жаль, у минулі вихідні недалеко від аеропорту Донецька. Втім, більшість з них пов'язано тільки із застосуванням стрілецької зброї", - сказав Заньєр.

Він підкреслив, що "тільки повна реалізація всіх положень, погоджених в Мінську, в тому числі політичних, призведе до міцного миру".

Також генсек ОБСЄ не виключив продовження дії Мінських угод після 2015 року.

"Враховуючи останні події та необхідність організації виборів в деяких районах Донецької та Луганської областей у відповідності із законодавством України, буде непросто вкластися в погоджений в Мінську графік. Особливо з-за того, що деякі кроки доведеться зробити ще до виборів, і вони повинні пройти через законодавчий процес в Україні. Більше того, виявляється, що місцеві вибори можуть бути проведені в лютому на південному сході України, і це може вплинути на загальний графік реалізації домовленостей", - повідомив Заньєр.

За його словами, представники ОБСЄ "регулярно" не можуть потрапити на російський кордон.

"На жаль, ми досі не можемо потрапити на всю територію, яку охоплює наш мандат. Зі складнощами, пов'язаними з доступом в Донецьку і Луганську області, останнім часом зіткнувся і низка гуманітарних організацій, таких як Управління ООН з координації гуманітарних справ та Управління верховного комісара ООН у справах біженців. Ми регулярно не можемо потрапити на кордон з Російською Федерацією і продовжуємо стикатися з перешкодами при створенні нових баз для наших спостерігачів на сході України, щоб забезпечити моніторинг, необхідність в якому зросла в умовах режиму припинення вогню", - зазначив Ламберто Заньєр.

7 жовтня, керівництво Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК), а також персонал СЦКК від України і Російської Федерації, провели відеоконференцію із заступником голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександром Хугом.

У цей же день у Луганській області був завершено перший етап відведення танків ВСУ від лінії розмежування.

З 2-го жовтня в зоні антитерористичної операції незаконні збройні формування повністюдотримуються режиму припинення вогню. Трехсуточная тиша дозволила почати двосторонній процес відведення техніки і озброєння калібром менше ста міліметрів від лінії розмежування. Процес відведення озброєнь в зоні АТО триватиме 41 день.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі