За його словами, в коаліційній угоді обґрунтовується стратегічна лінія економічної політики держави, в ній задекларовано низку дуже важливих пріоритетів євроінтеграційного курсу України, але економічний розділ угоди не може претендувати на свою системність.
"В ньому багато колізій, його окремі декларації незбалансовані і суперечливі. По суті, це найслабший сегмент відповідного документа. Можливо, тому економічні міністерства віддані під опіку іноземним фахівцям", - зазначає експерт.
Гальчинський зазначає, що в програму уряду слід внести серйозні доопрацювання. На перше місце експерт виносить систему заходів, пов'язаних із забезпеченням непорушності приватної власності. "Без цього про якісь серйозні перспективи розвитку української економіки говорити не доводиться", - зазначає він.
За його словами, другий блок стосується макроекономічної політики, яка повинна представляти собою органічне поєднання механізмів фінансової і монетарної політики. А третій блок - структурна політика.
Також він зазначає, що вкрай не задовільно прописані перспективи соціальної політики. "Мені не зрозуміла роль Мінсоцполітики, воно ще має довести своє право на існування", - пише він.
Крім того, економіст акцентує на тому, що невирішеною залишається проблема демократизації трудових відносин, реалізації принципу "праця і капітал", що широко використовується в західній економіці.
"Ну і найважливіше: хотілося б, щоб коаліція і уряд не тільки визначилися самі, але й привселюдно сказали суспільству про загальну філософію реформ", - резюмує Гальчинський.
Як повідомлялося раніше, в коаліційну угоду закладені реформи, але немає відповідальних за їхнє виконання. На думку експерта, проведенням реформ має займатися певний міністр, який буде робити тільки це і нічого крім.