У коаліційну угоду закладені реформи, але немає відповідальних за їхнє виконання

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Пасхавер: Без чіткої персоналізації відповідальності виконавців і необхідних ресурсів говорити про серйозні реформи немає сенсу. © st.free-lance.ru
На думку експерта, проведенням реформ має займатися певний міністр, який буде робити тільки це і нічого крім.

Коаліційна угода, яку напередодні було підписано п'ятьма політсилами, виглядає досить свіжо, але в ній немає чітких формулювань стратегічних цілей. Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив економіст і учасник розробки цілого ряду держреформ Олександр Пасхавер.

"Після прочитання коаліційної угоди в першу чергу хочеться запитати: хто це буде робити і за які гроші? Там немає відповіді на ці питання. Почнемо з того, хто це буде робити? За задумом, це начебто повинні робити міністри і міністерства. Така відповідь випливає хоча б тому, що іншого не зазначено, і більше нікому", - вказує експерт.

Читайте також: Створення уряду в Україні не має розтягнутися на тижні - Байден

Він також підкреслює, що у нас є колосальний досвід доручення реформ міністрам та їхнім міністерствам, однак він весь невдалий. За його словами, річ не в особистостях міністрів, а в обсязі роботи, яка перед ними стоїть, і складнощах з активно працюючою бюрократичною машиною.

"Те, що ніхто не називає окремих людей персонально відповідальними за реформи, - це свідчення того, що політики, які оголошують публічно ці реформи, не дуже вірять, що вони будуть дійсно активно здійснюватися", - підкреслює Пасхавер.

Експерт зазначає, що реформи проводилися б успішніше, якщо б за це відповідав, наприклад, міністр у справах реформ, який підпорядковується прем'єр-міністру, у якого дуже високий політичний статус і довіра людей.

Читайте також: Коаліція зможе вимагати відставки міністра за провал реформ

"Це тимчасова посада. Однак його заступники - це, умовно кажучи, комісари з тих чи інших реформ, і термін їх повноважень абсолютно чітко визначений і обмежений термінами початку і завершення реформ", - говорить експерт.

За словами Пасхавера, дуже важливо, щоб ця людина займалася тільки цим у той певний період, на який розраховані реформи, і нічого іншого їй не доручали. "Якщо цього немає, то, мабуть, люди, які це планують, не думають про те, щоб реформи здійснювалися", - резюмував він.

Більш детально про короткий огляд коаліційної угоди і те, як слід проводити реформи в Україні читайте в інтерв'ю Олександра Пасхавера у свіжому випуску "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі