Фінляндія та Швеція обговорюють із Туреччиною суперечності щодо їх членства в НАТО

Поділитися
Обидві країни мають намір підтримувати діалог з Анкарою.

Швеція та Фінляндія вже розпочали й готові продовжувати обговорювати з Туреччиною всі розбіжності щодо їх вступу до НАТО. Про це повідомили прем’єр-міністр Швеції Магдалена Андерссон та президент Фінляндії Саулі Нііністе після зустрічі з президентом США Джо Байденом, пишуть Reuters і Bloomberg.

"У Фінляндії завжди були добрі двосторонні відносини з Туреччиною. Як член НАТО ми будемо віддані безпеці Туреччини так само, як Туреччина буде віддана нашій безпеці. Ми серйозно ставимося до проблеми тероризму, засуджуємо його у всіх формах і активно залучені до боротьби з ним", — наголосив Нііністе.

Президент заявив, що його країна відкрита до конструктивного обговорення всіх занепокоєнь Туреччини, які заважають їй підтримати заявку Фінляндії на входження в Альянс. За словами Нііністе, дискусії вже стартували й продовжаться найближчим часом.

Схожу позицію висловила й прем'єр-міністр Швеції. Андерссон зазначила, що її країна наразі також підтримує діалог з Анкарою.

"Прямо зараз ми ведемо діалог з усіма країнами-членами НАТО, зокрема з Туреччиною, на різних рівнях, щоб вирішити будь-які проблеми", — розповіла Андерссон. 

Раніше Джо Байден у своєму твітті підтримав заявки Фінляндії та Швеції на вступ до НАТО.

Нагадаємо, що перед цим Туреччина заблокувала голосування за заявками Фінляндії та Швеції. Офіційне заперечення проти їхніх заяв щодо вступу до НАТО прозвучало за кілька годин до того, як голова турецького МЗС Мевлют Чавушоглу мав зустрітися із держсекретарем США Ентоні Блінкеном.

Ердоган звинуватив Швецію і Фінляндію у приховуванні членів сепаратистської бойової Робочої партії Курдистану (РПК), і прихильників священнослужителя Фетхуллаха Гюлена, що базується в США, якого Туреччина звинувачує в організації спроби державного перевороту в 2016 році. РПК була визнана терористичною організацією в Туреччині, США та ЄС. За словами Ердогана, Швеція не екстрадувала 30 людей, яких його країна вважає пов'язаними із тероризмом.

Докладніше про претензії Туреччини до нових кандидатів на членство в НАТО можна прочитати у статті Євгенії Габер "Скандинавський гамбіт: чи заблокує Туреччина членство Фінляндії та Швеції в НАТО?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі