Туреччина заблокувала дострокове голосування за заявками Швеції та Фінляндії щодо приєднання до НАТО — The New York Times

Поділитися
Претензії Туреччини здебільшого стосуються звинувачень у підтримці курдських терористів.

Туреччина представила послам НАТО список претензій щодо вступу Швеції та Фінляндії до Північноатлантичного альянсу, заблокувавши таким чином дострокове процедурне голосування щодо розгляду відповідних заявок, повідомляє The New York Times.

"Президент Реджеп Тайіп Ердоган поскаржився на цю проблему і сказав, що це змушує його сумніватися у членстві Швеції та Фінляндії", - зазначається у публікації.

На думку аналітиків The New York Times, Ердоган підвищив свої вимоги, розраховуючи, що його співпраця буде "ціною" в момент глобальної кризи.

При цьому офіційне заперечення Туреччини проти заяви Швеції та Фінляндії про вступ до НАТО прозвучало за кілька годин до того, як голова турецького МЗС Мевлют Чавушоглу мав зустрітися із держсекретарем США Ентоні Блінкеном.

Зазначимо, що незважаючи на деякі суперечки та взаємні санкції у 2016 році, президенти Туреччини та РФ підтримують досить дружні стосунки. Наприклад, переговори української делегації з росіянами вже після початку російсько-української війни, серед іншого, проходили і в Туреччині. Російський диктатор Володимир Путін також виступає проти вступу Швеції та Фінляндії до НАТО, загрожуючи при цьому обом країнам.

16 травня президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Туреччина не погодиться на вступ Фінляндії та Швеції до НАТО.

Ердоган звинуватив Швецію і Фінляндії у приховуванні членів сепаратистської бойової Робочої партії Курдистану (РПК), і прихильників священнослужителя Фетхуллаха Гюлена, який базується в США, якого Туреччина звинувачує в організації спроби державного перевороту в 2016 році. РПК була визнана терористичною організацією в Туреччині, США та ЄС. За словами Ердогана, Швеція не екстрадувала 30 людей, яких Туреччина вважає пов'язаними із тероризмом.

Швеція та Фінляндія давно синхронізують свою політику в галузі безпеки та оборони. На відміну від своїх сусідів Данії та Норвегії, які є членами НАТО, Швеції та Фінляндії, доводилося розраховувати самим на себе. Коли ж виявилося, що Росія - набагато небезпечніший сусід, ніж здавалося, Швеція та Фінляндія переглянули свою позицію щодо НАТО. Докладніше читайте у статті   Аліни Гриценко   «Фінляндія опинилася за крок від членства в НАТО: чим відповість Росія».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі