Філарет розповів про стосунки ПЦУ з СБУ

Поділитися
Філарет розповів про стосунки ПЦУ з СБУ Філарет розповів, чим стосунки церкви з КДБ відрізняються від стосунків із СБУ
За словами екс-предстоятеля УПЦ КП, СБУ на відміну від КДБ у справи церкви не втручається.

Член Синоду Православної церкви України і колишній предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив, що ПЦУ підтримує контакти зі Службою безпеки України, але свої дії з нею не погоджує.

"Спілкуємось, але нічого не погоджуємо. У нас є з ними контакти, але між тим КДБ і нинішнім СБУ колосальна різниця", - розповів Філарет в інтерв'ю "ТСН", опублікованому ввечері в неділю, 20 січня.

Він уточнив, що в радянські часи Комітет держбезпеки фактично підпорядкував Російську православну церкву собі, й усі священики були змушені співпрацювати зі спецслужбами.

"З КДБ мали контакти всі без винятку архієреї Московського патріархату. Не було архієрея, який не був би в контактах з КДБ... Для того, щоб навіть призначити єпископа, кандидатуру треба було узгодити з КДБ... Тоді ще існувала реєстрація не тільки єпископів, але й кожного священика. Без реєстрації ніхто не мав права служити. Або ви виконуєте вимоги владі - або ви не існуватимете", - пояснив Філарет.

За його словами, сьогодні СБУ в справи церкви не втручається, і Православна церква є самостійною організацією.

"Тепер ми можемо робити все, що вважаємо за потрібне. Навіть якщо це СБУ не подобається", - запевнив екс-предстоятель УПЦ КП.

Нагадаємо, 17 січня Верховна Рада ухвалила проект закону "Про внесення змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо зміни релігійними громадами підпорядкованості". Він визначає статус релігійних громад в Україні та їхнє право на зміну юрисдикції.

6 січня Україна отримала томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні.

Церемонія передачі палиці й томосу митрополиту Епіфанію офіційно завершила процедуру отримання Україною церковної незалежності. 9 січня усі члени Синоду Вселенського патріархату підписали документ, чим технічно завершили його оформлення.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Софії Київській був обраний голова помісної української церкви – Православної церкви України. Ним став 39-річний митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній.

При цьому кандидатура голови УПЦ КП Філарета на виборах не висувалася. За словами патріарха, якщо б він не відмовився від престолу, це поставило б Собор під загрозу зриву. У той же час, його обрали постійним членом Синоду ПЦУ і присвоїли титул "почесного патріарха".

Докладніше про перспективи помісної церкви читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "Визнай самого себе" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі