Фігурант справи про жорстоке вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк, ексзаступник губернатора Херсонської області Євген Рищук переміг на виборах голови Олешківської об'єднаної територіальної громади (ОТГ).
Кілька кандидатів на цю посаду повідомили херсонському виданню «Міст», що вже визнали свою поразку. Рищук балотувався як самовисуванець.
Після звільнення з посади в рамках «справи Гандзюк», Рищук намагався повернутися в політику, балотуючись на дострокових парламентських виборах у 2019 році (округ 186), але програв.
Крім справи про напад на радницю мера Херсона, Рищук фігурував ще в двох кримінальних провадженнях: про підпал Олешківського лісу, де незаконно вирубували дерева (цією справою Гандзюк займалася незадовго до смерті) і напад на людей в нетверезому стані.
У першому підозру йому так і не вручили, у другому суди тривають досі.
Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини (сірчаної кислоти).
Замовниками злочину батько вбитої активістки Віктор Гандзюк називав голову Херсонської облради Владислава Мангера, ексголову Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та його колишнього заступника Євгена Рищука. З них трьох підозрюваним у справі проходить лише Мангер.
Організатором нападу виступив раніше судимий Олексій Левін («Москал»), посередником - помічник ексдепутата Миколи Паламарчука (БПП) Ігор Павловський.
Втім, реальні терміни отримали тільки виконавці злочину: Віктор Горбунов, Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський і Микита Грабчук, а також їхній ватажок Сергій Торбін ("Опер"). Завдяки угоді зі слідством і перекваліфікації справи, вони отримали лише від 3 до 6,5 років позбавлення волі.
Херсон мав свою принадність, поки не перетворився на годівницю місцевої влади. Тихе, облуплене, запорошене, занепадаюче місто, дедалі більше схоже на районний центр, виявилося місцем нариву. Нарив розрізали, але в Херсоні ще є що чистити і від чого лікувати. Докладніше читайте в матеріалі «Країна по поличках. ХЕРСОН». Весь спецпроєкт ZN.UA «Країна по поличках» доступний українською і російською мовами.