Європейський експерт: Відміна політреформи-2004 може вплинути на відносини України та ЄС
14 сiчня, 2011, 11:55
Поділитися
Експерт Європейського центру політичних досліджень (Брюссель) Аманда Поль не виключає, що скасування в Україні закону про внесення змін до Конституції від 2004 року може вплинути на відносини України й ЄС. Таку думку вона висловила 1 жовтня, коментуючи рішення Конституційного суду України, який скасував політичну реформу 2004 року.Експерт Європейського центру політичних досліджень (Брюссель) Аманда Поль не виключає, що скасування в Україні закону про внесення змін до Конституції від 2004 року може вплинути на відносини України й ЄС. Таку думку вона висловила 1 жовтня, коментуючи рішення Конституційного суду України, який скасував політичну реформу 2004 року. «Все буде залежати від того, як Президент Віктор Янукович скористається розширеними повноваженнями, які він отримає: в позитивному напрямку, або ні», - сказала Поль.
Разом з тим, експерт висловила надію, що нинішній президент України не повторить помилки одного з своїх попередників - Леоніда Кучми.
Вона сподівається, що скасування конституційних змін не призведе до негативних наслідків для демократії й прав людини в Україні.
«Звичайно, це буде жахливо, якщо продовжуватиметься наступ на демократію, права людини й свободи», - зазначила Поль.
Раніше, в п'ятницю 1 жовтня, європейський комісар з питань розширення та політики добросусідства Штефан Фюле заявив, що Україні необхідно продовжити широку конституційну реформу.
Як повідомляли раніше, сьогодні КСУ визнав неконституційним закон «Про внесення змін до Конституції України» № 2222-IV у зв'язку з порушенням конституційної процедури його розгляду й прийняття.
Представник президента України в Конституційному суді, заступник глави президентської адміністрації Олена Лукаш уже встигла заявити, що на сьогодні всі органи влади легітимні. Однак в опозиції вважають, що у зв'язку з рішенням КСУ всі органи влади в Україні на сьогодні нелегітимні.