Екстрадиція Бахматюка: ОГП відкинув звинувачення НАБУ, а сам олігарх запрошує детективів в Австрію

Поділитися
Екстрадиція Бахматюка: ОГП відкинув звинувачення НАБУ, а сам олігарх запрошує детективів в Австрію
У ОГП кажуть, що діють в рамках КПК

Офіс генерального прокурора готовий після усунення НАБУ процесуальних порушень в матеріалах запиту про екстрадицію ексвласника "ВіЕйБі Банку" Олега Бахматюка направити їх до компетентних органів Австрії в установленому законодавством порядку.

Про це повідомляє пресслужба ОГП у відповідь на звинувачення НАБУ.

«Вперше Офіс генерального прокурора повернув клопотання НАБУ, адресований однією з європейських країн, про видачу підозрюваного для притягнення до кримінальної відповідальності в зв'язку з тим, що на виконання постанови Печерського районного суду міста Києва, кримінальне провадження, в рамках якого направлялися матеріали, підлягало закриття. Водночас Офіс генерального прокурора повідомив про готовність повторно розглянути клопотання НАБУ про видачу після вирішення питання про статус кримінального провадження", - йдеться в заяві.

У ОГП також відзначають, що згідно з установленим порядком, під час розгляду другого клопотання Офісом генпрокурора прямував рапорт про надання висновку Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про законність процесуальних рішень у кримінальному провадженні та наявність підстав для звернення із запитом про видачу Бахматюка в Австрії.

Довгий розгляд другого клопотання НАБУ в ОГП пояснили тим, що запитуваний висновок надійшов в ОГП "тільки через місяць після отримання матеріалів про видачу особи від НАБУ".

"Разом з тим, він не містив відомостей про законність та обґрунтованість винесеного детективом постанови про оголошення підозрюваного в міжнародний розшук. У зв'язку з цим Офіс повторно запитав необхідні відомості. Останній пакет документів надано 16 листопада 2020 року, а рішення про повернення клопотання прийнята 23 листопада 2020 року", - стверджують в Офісі генпрокурора.

У ОГП відзначають, що ніяких термінів при розгляді клопотань НАБУ не порушували, оскільки КПК це не передбачено.

Також ОГП заявив, що "жодним чином не надає оцінки і не ставить під сумнів силу, обґрунтованість і вмотивованість рішення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 28 травня 2020 року", предметом розгляду якого було клопотання НАБУ про обрання Бахматюку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в зв'язку з оголошенням його в міжнародний розшук постановою НАБУ.

У ОГП також додали, що ініціювали проведення наради у генпрокурора за участю детективів НАБУ і прокурорів САП і запропонували проведення процесуальних дій в рамках міжнародного співробітництва, з метою приведення прийнятих процесуальних рішень у кримінальному провадженні відповідно до вимог національного та міжнародного законодавства.

"Звертаємо увагу, що досі ніяких із запропонованих заходів Національним антикорупційним бюро України не прийнято", - йдеться в заяві.

Відзначимо, що паралельно Бахматюк через пресслужбу однієї зі своїх компаній заявив, що вважає незаконними спроби НАБУ екстрадувати його в Україну і що "чекає на візит детективів НАБУ в офіційно відоме їм місце свого перебування".

Нагадаємо, 27 листопада стало відомо, що Офіс генерального прокурора Ірини Венедиктової відмовився підписувати запит до Австрії про екстрадицію Бахматюка.

Зазначимо, що Офіс Венедиктової з червня блокував екстрадицію Бахматюка, якого підозрюють у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту.

Раніше Верховний суд України визнав незаконним рішення правління Національного банку, спрямовані на виведення з ринку банку "Фінансова ініціатива" Олега Бахматюка.

За даними наслідку, Олег Бахматюк в жовтні 2014 року отримало 1,2 млрд гривень стабкредиту від Національного банку України для VAB-банку з наданням завідомо неліквідного забезпечення.

Також Бахматюка підозрюють, в тому, що він спільно з менеджментом VAB-банку організував фінансові операції з незаконно отриманими стабкредитом, спрямовані на маскування джерела їх походження та їх місцезнаходження.

28 травня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відправила колишнього власника ліквідованого «VAB-Банку" Бахматюка під варту заочно, тим самим дозволивши Інтерполу почати його розшук,

У листопаді 2019 року Бахматюка оголосили в розшук. Бізнесмен, перебуваючи за кордоном, висловив готовність спілкуватися з НАБУ через адвокатів, а також за допомогою відеозв'язку.

Детальніше про те, хто й чому зливає справу щодо виведення коштів з «ВіЕйБі Банку» читайте в статті Василя Білецького "Між ГПУ і Бахматюком" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі