Експерт про війну за посаду директора НАБУ: зацікавленість має особисто Коломойський

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У чому ризик поправки президента у законі №8003, який був проголосован ВРУ, як альтернативний скандальному законопроєкту Клочко.

Після суспільного резонансу навколо законопроєкту №7654, який фактично прописував вимоги під "свого" кандидата на посаду директора НАБУ, скандальний проєкт зник з порядку денного Верховної ради, але у той же день з'явився інший - №8003. Тим самим громадськості вдалося вирішити одну проблему, але компроміс з ОПУ породив іншу проблему.

У чому ризик поправки президента у законі №8003, який був проголосован ВРУ, як альтернативний скандальному законопроєкту Клочко, розповів на ZN.UA голова правління StateWatch Олександр Лємєнов.

"Після серйозної критики 6 вересня законопроєкт №7654 нардепа Клочка зник з порядку денного (слід зазначити, що цей проєкт не відкликаний, тому пізніше парламент ще може його розглянути). І того ж дня реєструють й голосують інший законопроєкт — №8003. Як альтернативний. Але на жаль, тут ідеться вже про встановлення нового обмеження для призначення директора НАБУ у зв’язку із введенням воєнного стану", - зазначив Лємєнов.

А саме — за результатами скандального конкурсного відбору, на посаду не може бути призначена особа, котра після введення Указом президента України від 24 лютого 2022 року воєнного стану перебувала за межами України сукупно понад 21 день станом на останній день прийому документів.

Цей законопроєкт підписали "Слуги" Давид Арахамія, Олександр Корнієнко, Анастасія Радіна, а також членкиня фракції "Голос" Олександра Устінова.

"За моєю інформацією, цей хід схвалений особисто президентом. І якщо в законопроєкті Клочка йшлося про норми під "свого" кандидата, то в цьому — норма конкретно проти неугодного "чужого"", - наголошує голова StateWatch.

За словами Лємєнова, цей законопроєкт слід розглядати крізь призму слів одного з керівників "Слуг народу" про "всяких рябошапок".

За наявною інформацією, колишній генеральний прокурор Руслан Рябошапка збирався брати участь у конкурсі на посаду директора НАБУ.

Проте, якстверджує Лємєнов, проти Рябошапки виступає особисто Ігор Коломойський.

За інформацією експерта, саме з цієї причини тиск на Рябошапку не припиняється. Так, правоохоронці приходили до родичів колишнього генпрокурора, співробітники ДБР "навідувалися" до них із "військоматчиками", тиснули. Згодом передавали погрози. За друзями Рябошапки їздила "наружка" з ДБР, а також совали повістки безпосередньо йому.

"А вінцем цієї історії стало те, що Рябошапці готують повідомлення про підозру"", - стверджує Лємєнов.

"Такий резонанс у діяльності органів правопорядку щодо Рябошапки продиктований позицією, що зайняв один дніпровський олігарх, якого позбавили громадянства. Чим більше Ігоря Валерійовича "пресує" НАБУ, тим сильніше йому хочеться "розрахуватися" з Рябошапкою", - додав він.

Нагадаємо, Руслан Рябошапка, скориставшись законними підставами для виїзду за кордон (троє малолітніх дітей), під час дії воєнного стану виїхав до однієї з країн ЄС.

Цього тижня "Слуги народу" провели через комітет законопроєкт №7654, яким фактично зривали конкурс на директора НАБУ. Автором законопроєкту виступив фігурант одного із розслідувань антикорупційного бюро - Андрій Клочко.

Клочко зареєстрував у парламенті законопроєкт, який встановлює нові вимоги до кандидатів на директора НАБУ та обмеження на участь в конкурсі, та по своїй суті є антиєвроінтеграційними. Але громадськості та активістам вдалося збити законопроект Клочка і влада зняла його з розгляду, але поставила альтернативний. Тим самим вдалося вирішити одну проблему, але компроміс з ОПУ, на думку Лємєнова, породив іншу проблему.

Чого домагається влада і які ризики несе законопроєкт №8003, читайте в матеріалі Олександра Лємєнова - "Війна за НАБУ. В чому суть поправки президента".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі