Ексголова КСУ Тупицький не пам’ятає, через який пункт пропуску виїхав з України

Поділитися
Ексголова КСУ Тупицький не пам’ятає, через який пункт пропуску виїхав з України © telegraf.com.ua
При цьому каже, що ДБР вимагало в нього на кордоні написати заяву на звільнення.

Колишній голова Конституційного суду України Олександр Тупицький, який зараз проживає у Відні, запевняє, що виїхав з України законно, при цьому погоджується, що на разі не планує повертатись через страх бути арештованим, йдеться в розслідуванні «Української правди».

За даними Державного бюро розслідувань офіційно ексуддя Тупицький український кордон не перетинав, але сам він стверджує, що має відповідну довідку про звільнення від мобілізації (як суддя) і виїхав з України (через кордон з Угорщиною) законно, за сімейними обставинами. При цьому колишній голова КСУ не зміг згадати пункту пропуску, через який покидав Україну.

«Дружина мала народити дитину (якщо вірити відкритим джерелам – третю –ред.) і якраз йшли активні бойові дії, і уявіть її психологічний стан, коли ми виїхали з Києва у Васильків, а тоді у Василькові аеродром. Ну знаєте, я не буду розказувати зараз ці всі події. Це всі знають. Потім перемістилися на західну Україну. Там тоже було небезпечно … Я вважаю що я мав так поступити. Щоб не покинути ні дітей, ні дружину - виїхати разом з ними за кордон…», - пояснив свій виїзд за кордон колишній суддя.

За словами Тупицького у нього «є довідка, про яку не говорять органи слідства» з дозволом на перетин кордону у воєнний час.

Зокрема суддя стверджує, що ДБР не хотіло його випускати з країни без заяви про звільнення з посади суддя, але він «на цю сдєлку не пішов».

«Я вважаю, що органи ДБР прибрали мене з компьютера навмисно, щоб створити кримінальну справу. Але помилка в них одна, що я не підлягаю кримінальній відповідальності, даже якби все так було, тому що по-перше вибіркове ставлення. Стільки людей дійсно незаконно перетнули кордон», - заявив він журналістам.

Згодом суддя таки визнав визнає, що у Відні знаходиться не лише через війну в Україні, а й через побоювання арешту. При цьому Тупицький запевнив, що офіційно зареєстрований у Відні як біженець, про що знає місцева поліція.

Як заявив раніше секретар РНБО Олексій Данілов, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Тупицький повинен був взяти участь в "легітимізації" президента-втікача Віктора Януковича, і саме тому проти нього у грудні 2021 року були накладені санкції РНБО.

У жовтні 2020 року Конституційний суд під головуванням Олександра Тупицького визнав неконституційними два пункти антикорупційного законодавства, що заблокувало відкритий доступ до електронних декларацій, а НАБУ мало закрити 110 кримінальних справ проти чиновників і депутатів за недостовірне декларування.

У грудні 2020 року Зеленський підписав указ про відсторонення Тупицького з посади судді строком на два місяці. Формальною підставою для указу стало подання Офісу генерального прокурора про відсторонення Тупицького.

У березні 2021 року Зеленський скасував указ Віктора Януковича від 14 травня 2013 року про призначення Тупицького суддею Конституційного суду. 14 липня Верховний Суд визнав протиправним указ Зеленського, а вже через п’ять днів ДБР відкрило справу проти суддів Верховного суду, які скасували указ Зеленського щодо Тупицького.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі