Колишньому очільнику Фонду державного майна Володимиру Прядко оголосили підозру в халатності через проведення приватизації підприємства "Мотор Січ" в 1993 році. Рішенням Печерського райсуду його звільнили від кримінальної відповідальності через сроки давності, повідомляє пресслужба.
Хронологія подій
- 1991 рік - Прядко став першим в історії Незалежної України главою Фонду Держмайна. Він пробув на посаді до 1994 року.
- У червні 1993 року Прядко дозволив приватизацію підприємства "Мотор Січ", яке тоді ще називалося "Моторбудівник".
Слідство вказує на те, що під час цього процесу було допущено цілий ряд помилок. Зокрема Прядко на цілий місяць затягнув з термінами формування комісії. Також він незаконно призначив представником ФДМ в інвентаризаційній комісії гендиректора "Мотор Січі".
Крім цього, з порушенням норм і регламентів і з заниженням вартості активів підприємства було проведено його інвентаризацію. Та це не завадило тодішньому главі ФДМ затвердити пакт оцінки майнового комплексу, а потім й план приватизації.
"Висновком від 16.03.2021 фахівців Державної аудиторської служби встановлено порушення передприватизаційного і приватизаційного процесу ДП "Мотор Січ" через мінімізацію вартості приватизації державного майна, заниження розміру статутного фонду більш ніж 30 раз, чим державі завдано збитків (шкоди) в розмірі не менше, ніж на суму 18 372 587 857 гривень", - сказано в судовому рішенні.
Проте термін залучення до відповідальності по цій справі становить 5 років - і він вже закінчився. Саме через це Печерський райсуд у квітні розглянув клопотання про звільнення чиновника від кримінальної відповідальності. Як наслідок, справу закрито.
Сам Прядко не визнає своєї провини.
Зеленський підписав два укази, якими ввів в дію рішення РНБО від 28 і 29 січня про санкції проти китайських інвесторів "Мотор Січ".
Своєю чергою, Китай направив Україні ноту, в якій висловив стурбованість діями української влади щодо китайських інвесторів "Мотор Січ". Зокрема застосуванням санкцій проти китайських компаній і їх менеджменту.
Незабаром Міністерство закордонних справ України це підтвердило, проте розкривати зміст документа в МЗС не стали, пославшись на конфіденційність дипломатичного листування.
У березні 2021 року китайський інвестор "Мотор Січ" попередив про нові позови, оскільки вважає неприпустимими заяви української влади про можливу націоналізацію підприємства. Зокрема, у відповідному листі говорилося про те, що спроба націоналізації «Мотор Січ» стане черговим порушенням закону про китайських акціонерів компанії. За словами власника компанії-акціонера, такі заяви української влади допоможуть китайським інвесторам «Мотор Січі» перемогти в міжнародному арбітражі проти України та відшкодувати збитки.
ПАТ "Мотор Січ" - найбільший світовий виробник двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію більш ніж в 100 країн світу. Підприємство в січні-вересні 2020 року отримало 930,2 млн грн чистого прибутку, тоді як за аналогічний період 2019 року чистий збиток становив 532,7 млн грн. Чистий дохід "Мотор Січ" виріс на 20,2% - до 7 млрд 679,5 млн грн.
Про можливу реакцію Пекіна і планах Києва щодо "Мотор Січ" читайте в статті Володимира Кравченка "В Поднебесной тучи ходят хмуро…" і "Небажаний інвестор".