Джуліані стверджує, що ексгенпрокурора Шокіна "ледь не вбили"

Поділитися
Джуліані стверджує, що ексгенпрокурора Шокіна © kmu.gov.ua
Але Шокін сьогодні вилетів до Берліна.

Особистий юрист президента США Дональда Трампа Руді Джуліані у Твіттері анонсував публікацію медичного висновку про те, що колишнього генерального прокурора України та "ключового свідка" Віктора Шокіна "ледь не вбили".

"Сьогодні "Здоровий глузд" опублікує медичний висновок, який підтверджує, що була спроба вбити ключового свідка у справі про подвійний підкуп Байдена-Порошенка Віктора Шокіна. Віктору був поставлений діагноз всесвітньо відомого австрійського лікаря, який підтверджує, що його ледь не вбили", - твітнув Джуліані в середу.

Відзначимо, що в середу, 29 січня, засновник експертної організації StateWatch і один з авторів DT.UA Олександр Лємєнов опублікував фотографію Шокіна на борту літака, що летів до Берліна.

Зазначимо, що Шокін продовжує стверджувати, що його звільнили з посади під тиском Байдена, який погрожував заблокувати один млрд американської допомоги Україні. Нелюбов Байдена до Шокіна, за словами Джуліані, була нібито пов'язана з наміром генпрокурора розслідувати корупцію віцепрезидента США. В Україні це твердження неодноразово спростовували.

Шокін передав Джуліані документ, наданий Генеральною прокуратурою Латвії, який нібито доводить корумпованість Гантера Байдена. Однак у листі сказано, що "згідно публічно доступної інформації, Burisma Holding і її директор Гантер Байден причетні до корупційних справ". У документі описані закордонні грошові транзакції компанії Миколи Злочевського. Однак згадок про будь-які розслідування або інші докази корупційної активності в листі немає.

Виконавчий директор "Центру протидії корупції" Дар'я Каленюк в коментарі Forbes заявила, що Шокін і Луценко дискредитували себе в ролі прокурорів, бо неодноразово брехали, втручалися в розслідування інших правоохоронних органів і атакували реформаторів. Каленюк не виключила, що передача колишніми генпрокурорами офіційних документів Джуліані може бути кваліфікована як порушення закону.

Як повідомлялося, 16 січня в Сенаті стартував судовий розгляд у рамках процедури імпічменту.

З 13 по 21 листопада в Конгресі тривали відкриті слухання. На них свідчили тимчасовий повірений у питаннях США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря Джордж Кент, експосол США в Україні Марі Йованович, співробітники РНБ Олександр Віндман і Тім Моррісон, помічниця віце-президента Майка Пенса Дженніфер Вільямс, колишній спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер, голова представництва США в ЄС Гордон Сондленд та інші свідки.

За підсумками слухань Трампу пред'явили звинувачення у зловживанні владою і перешкоджанні роботи Конгресу.

Перед цим протягом місяця члени трьох комітетів нижньої палати Конгресу проводили розслідування щодо Дональда Трампа, підставою для якого стала скарга анонімного представника розвідувального співтовариства. Інформатор підозрює Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Хари "Імпічмент Трампа: фінішна пряма"в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі