Джерело: Указ про призначення Попова головою КМДА готовий до підпису

Поділитися
Указ про призначення заступника голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова головою КМДА готовий до підпису. Про це у середу, 22 вересня, пише газета «Сегодня» із посиланням на джерело в адміністрації президента.

Указ про призначення заступника голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова головою КМДА готовий до підпису. Про це у середу, 22 вересня, пише газета «Сегодня» із посиланням на джерело в адміністрації президента.

«Так, указ про призначення Попова готовий до підпису. Сьогодні-завтра він буде оприлюднений», - сказало джерело. За його словами, він трохи затримався, тому що навколо призначення «плелися інтриги». «Навколо президента, який приймає рішення, декілька центрів впливу. Самого Попова до мерії рекомендував глава АП Сергій Льовочкін. Однак, незважаючи на те, що він добре працює, над ним хотіли поставити іншу людину. Однією з кандидатур був нинішній міністр юстиції Олександр Лавринович, який сам відмовився йти на столицю. Та й позиції Попова все-таки сильні», - сказало джерело в АП. За його словами, на посаду першого заступника Попова хочуть призначити «перевіреного регіонала». Імовірно, з МРХ.

За даними газети, у день прийняття поправок до закону про столицю, що дають право президенту призначати голову КМДА своїм указом, у Попова з'явилася держохорона. Ті, кому про це стало відомо, розцінили це як факт його фактичної легітимізації у кріслі голови КМДА, адже ні у кого з керівників мерії з часів Омельченка бодігардів не було. Для самого Попова, якого ніхто ніколи не охороняв, це було теж новиною. Окрім того, сам заступник голови КМДА, що вирізняється відкритістю та щирістю у відповідях ЗМІ, став вельми стриманим. Окрім того, майже одномоментно у нього та його заступників змінилися прес-секретарі. Як розповіло нам джерело в АП, зараз за правильний "образ" Попова у пресі відповідає певна група аналітиків і райтерів, пов'язана з Банковою. «Піарники вимагають від Попова створювати образ сильної влади - говорити короткими фразами - "я сказав, я вирішив, я перевірив, ми побудуємо міст, ми виконаємо завдання" - і при цьому не розмахувати руками і не стукати кулаком по столу, а просто говорити твердо, показуючи впевненість у своїх силах», - розповіло джерело.

Як кажуть у мерії, Леонід Черновецький з'являється, як і раніше, на Хрещатику, 36, не часто. «Він стежить за перебігом подій. Його підпис потрібен на багатьох документах. Але, зрозуміло, що вирішує все нова команда», - сказало джерело з його оточення. У той же час у мерії вперто мусується тема про те, що Черновецький може кинути заяву про відставку, сплутавши карти регіоналам, поки не готовим до переобрання мера.

Окрім того, джерела кажуть, що керівний склад мерії ще не остаточний. Він буде оновлюватися за рахунок кадрів із ПР. Остання така заміна на «лояльних» до влади людей відбулася минулого тижня. Керівника апарату КМДА і «старожила» мерії, який пропрацював більше восьми років Броніслава Стичинського, змінив 34-річний Сергій Петрашко. Він працював у юридичній компанії заступником голови АП Андрія Портнова «Портнов і партнери».

За даними «Сегодня» над єдиним заступником мера, що залишився зі старої команди, - Анатолієм Голубченком - згустилися хмари. У розмові він сказав, що лежить в лікарні і не знає, що відбувається у мерії. У КМДА кажуть, що Голубченку стало погано на роботі. «Він чекав зустрічі з Олександром Поповим. Але не був прийнятий через непередбачені обставини. Анатолій Костянтинович сприйняв це як поганий знак, і у нього здали нерви», - розповіли в мерії. У той же час в АП кажуть, що не без підстав. «Рішення щодо Голубченка поки не прийнято. Але міра його участі в роботі КМДА обговорювалася. Він грамотний спеціаліст з досвідом, але є проблеми, зокрема з транспортом», - сказав нам джерело в АП. Джерела в силових органах говорять, що за фактами правопорушень у транспортній сфері будуть порушені три кримінальні справи.

Нагадаємо, Верховна Рада 7 вересня ухвалила закон «Про внесення змін до закону України «Про столицю України - місто-герой Київ» щодо порядку утворення районних рад, внесений народними депутатами Валерієм Писаренком та Володимиром Пилипенком.

Законом передбачено, що районні ради можуть утворюватися за рішенням територіальної громади міста Києва, прийнятим шляхом проведення місцевого референдуму, або за рішенням Київської міської ради.

Рішення територіальної громади міста Києва або Київської міської ради щодо утворення (неутворення) районних рад мають бути ухвалені до дня чергових виборів.

Окрім того, зміни до закону про столицю надають президентові можливість на власний розсуд призначати голову КМДА, незалежно від результатів місцевих виборів.

Президент Віктор Янукович підписав закон, документ набув чинності. Після цього Київрада прийняла рішення про ліквідацію із 31 жовтня районних рад.

За матеріалами «Сегодня»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі