На початку травня Верховна Рада ухвалила так званий "антиколомойський" закон, який забороняє повертати націоналізовані банки, колишнім власникам. Однак, згідно з результатами опитування проведеного "Нью Імідж Маркетинг Груп" на базі додатку Lemur, 11% українців взагалі не чули про банківський закон. Ще 33% громадян не змогли оцінити своє ставлення до прийняття закону.
Підтримали ухвалення документу 16% українців, адже без нього Україна не отримає від Міжнародного валютного фонду кредит, який важливий для української економіки. При цьому 13% опитаних зазначили, що не підтримують ухвалення закону, адже вважають його прикладом втручання у внутрішні справи України.
Думки про конституційність "антиколомойського" закону розділилися порівну. Так, 12% вважають, що документ відповідає Основному закону, ще 12% - що не відповідає.
Дослідження провели в період з 22 до 24 травня за допомогою онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою, посилання на яку відправляли потенційним респондентам з бази даних. В опитуванні взяв участь 1 201 житель України, старший 18 років. Загальна репрезентативна похибка для вибіркової сукупності: 3,8% з ймовірністю 0,95.
21 травня президент Володимир Зеленський підписав закон № 2571-п "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності".
Для прискорення ухвалення документа в другому читанні, депутати змінили регламент парламенту, адже до закону зареєстрували 16 тисяч правок. Однак, "слугам народу" не вистачило власних голосів для прийняття документа. Аналогічна ситуація склалася і під час голосування за законопроект у першому читанні, а також, коли депутати змінювали регламент.
Детальніше про те, чому для МВФ прийнятий "антиколомойський" закон важливий так само, як для України - фінансування Фонду, читайте в статті Юлії Самаєвої "Антиколомойський" ухвалено, але це тільки початок" ZN.UA.