Додаткова спецперевірка кандидата на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Клименка може тривати максимум до 50 днів. До цього часу він навіть в разі оголошення переможцем в конкурсі не зможе зайняти пост, заявив детектив Клименко в інтерв’ю «Українській правді».
За його словами, перевірка кандидата має тримати не більше 25 днів. Однак так само перевірку можуть провести і щодо оголошеного переможця.
«Плюс у законодавстві написано, що спецперевірка може бути проведена стосовно кандидата або стосовно особи, яка перемогла в конкурсі. Тобто вони можуть зараз провести, потім визначити переможця, і повторно по переможцю ще провести. Тобто це вже 50 днів», - розповів кандидат на пост керівника САП.
При цьому фактичний переможець конкурсу зазначив, що не знає, які ще підстави можуть придумати в комісії для затягування оголошення результатів конкурсу.
Він нагадав, що під час спецперевірки кілька разів «губились» його документи, які потім несподівано «знайшли».
«Мені працівники кадрових підрозділів Офісу генпрокурора подзвонили, що вони загубили довідку про очищення влади. … Я цю довідку надав, ще весною 2021 року, у квітні. Вони її загубили. Я їм привіз заново. Потім вони мені подзвонили, що загубили мої дипломи, потім загубили те-те», - розповів Клименко про особливості перевірки.
Однак при зверненні до комісії кандидату відповіли, що рішення про проведення повторної спецперевірки не приймалось, а всі документи на місці.
«Аналогічний лист я потім написав на генерального прокурора: розберіться, хто прийняв рішення про проведення спецперевірки. Його може прийняти тільки комісія, вона не приймала. Але кадрові працівники мені телефонують і кажуть, що вони проводять. І посилаються на вказівку керівництва. Я кажу: якого керівництва. Вони: ой-ой, ми зараз передзвонимо. Потім передзвонюють і кажуть: ні, це рішення комісії», - розкрив він деталі історії.
Клименко зазначив, що не цікавився іншими кандидатами, але чув, що стосовно його конкурента, прокурора САП Андрія Синюка проводять аналогічну додаткову перевірку.
Нагадаємо, 24 грудня комісія з обрання керівника САП вдруге не змогла затвердити результати конкурсу, згідно з якими переміг детектив НАБУ Олександр Клименко. Фактично комісія відмовляється підтвердити власні бали, виставлені кандидатам під час співбесід. Причиною саботажу є бажання Банкової бачити у кріслі очільника САП лояльного прокурора Андрія Синюка, а не детектива Клименка, який керував розслідуванням щодо корупції заступника голови Офісу президента Олега Татарова.
Конкурс намагалися зірвати неодноразово: лояльні ОПУ члени комісії просили Офіс генпрокурора надати наявні документи; не приходили на засідання, щоб зірвати кворум; не давали голосів, потрібних для затвердження переможця.
Напередодні фінального етапу конкурсу ОАСК ухвалив рішення про скасування порядку роботи конкурсної комісії «у зв'язку зі змінами у законодавстві». Суддя Олексій Огурцов послався на неіснуючу норму закону, а також керувався лише однією редакцією закону від 2015 року, ігноруючи зміни.
Що буде із конкурсом на обрання керівника САП читайте в матеріалі Віталія Шабуніна із циклу публікацій ZN.UA прогнозів життя країни на наступний рік «Прогноз-2022: яких подій чекати на антикорупційному фронті».