До підготовки та підписання «Харківських угод» причетні ексміністри, голови СБУ, Прикордонної і Митної служб – список

ZN.UA Ексклюзив Документ
Поділитися
До підготовки та підписання «Харківських угод» причетні ексміністри, голови СБУ, Прикордонної і Митної служб – список © Офіційний сайт Кремля
Проєкт узгоджували поспіхом і буквально «на коліні», на всіх основних документах стоїть одна дата - підписання цих домовленостей.

Служба безпеки України за дорученням Ради національної безпеки і оборони розслідує обставини підготовки і ратифікації «Харківських угод» у 2010 році.

«Слідство, демонстративно активно розпочате СБУ, має відповісти на безліч запитань. Як і визначити роль та міру відповідальності кожного з тих, хто готував Харківські угоди», - зазначає редакторка відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяна Силіна.

У розпорядженні ZN.UA є копії низки документів із підписами не тільки втікачів експрезидента Віктора Януковича та експрем'єра Миколи Азарова. Як видно з довідок про погодження проєкту розпорядження КМУ «Про схвалення проекту «Угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України» та драфту цієї самої угоди, до підготовки зазначених документів також доклали руку глави таких міністерств і відомств: 

  • Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко;
  • Міністр юстиції Олександр Лавринович;
  • Міністр фінансів Федір Ярошенко;
  • Міністр економіки Василь Цушко;
  • Міністр палива та енергетики Юрій Бойко;
  • Міністр оборони Михайло Єжель;
  • Міністр транспорту і зв'язку Костянтин Єфименко;
  • Голова СБУ Валерій Хорошковський;
  • Голова Державної митної служби Ігор Калетник;
  • Голова Державної прикордонної служби Микола Литвин.

МЗС, згідно з процедурою, виписаною в законі про міжнародні договори, як профільне міністерство готувало і проєкт розпорядження уряду, і проєкт самої угоди. Безпосередню участь в цьому процесі брав тодішній заступник міністра закордонних справ, а нині перший заступник секретаря РНБО і голова комітету з розвідки Руслан Демченко.

«Необхідні погодження та «одобрямси» в міністерствах і відомствах, на які зазвичай (з урахуванням нашої бюрократичної системи) ідуть місяці, стосовно Харківських угод було проведено впродовж одного дня: на всіх основних документах стоїть одна дата – підписання цих домовленостей. Поспішали. І, мабуть, погоджували «на коліні»», - зазначає авторка.

21 квітня 2010 року  глава МЗС  Грищенко з усіма супровідними документами звернувся до Кабміну з проханням розглянути і внести проєкт угоди між Україною та РФ на розгляд президентові; 21 квітня уряд своїм розпорядженням схвалив проєкт цього документа і вніс його на розгляд глави держави; 21 квітня 2010 року президент Янукович разом із російським колегою Дмітрієм Мєдвєдєвим підписав у Харкові угоди.

27 квітня з бійками, димовими шашками та закиданням спікера Литвина сирими яйцями Харківську угоду ратифікував український парламент. Засідання проводилося з порушенням кворуму - 226 депутатів у сесійній залі. На це звернули увагу експерти і політологи.

За даними колишнього міністра оборони Анатолія Гриценка, на табло була цифра в 216 депутатів, професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань називав цифру 211.

Це може і винне статі твердим уроком! Чи не лишь для Руслана Демченка, Який у 2010му особисто готував разом з Рашею...

Опубліковано Анатолій Гриценко П'ятниця, 12 березня 2021 р

Зазначимо, «Харківські угоди» не змінили умови перебування Чорноморського флоту РФ у Криму, встановлені в 1997 році, а продовжили їх дію.

Про те, хто готував «Харківські угоди» і хто бреше, заявляючи сьогодні, що не голосував за них тоді; чи є прямий зв'язок між захопленням Криму Росією і угодами, підписаними у 2010 році; чому в 2008 році Україна не ухвалила закон про виведення ЧФ РФ; які сумнівні кейси може розкрити розслідування і чому гучні справи можуть тихо померти, читайте в статті Тетяни Силіної «Чи не вийде справа про Харківські угоди в пароплавний гудок?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі