В Україні рівень захворюваності на коронавірус, допустима норма якого 75 інфікованих на 100 тисяч населення, перевищено у 21 області, а також у столиці. Про це свідчать оновлені дані МОЗ.
В нормі цей показник лише в Закарпатській, Кіровоградській та Миколаївській областях.
Щодо найбільшого числа хворих, то "рекорд" зафіксували в Чернівецькій (303 замість допустимих 75 хворих), Луганській (286) Тернопільській (194) областях, а також у Києві (150).
Також в деяких регіонах перевищено допустиму динаміку рівня госпіталізації. Це стосується Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Рівненської, Сумської, Харківської та Хмельницької областей. Найгірша ситуація саме на Миколаївщині, де за норми в 50% цей показник становить 105,1%.
Раніше повідомлялося, що згідно зі статистикою поширення коронавірусу, в Україні зросла кількість хворих дітей. Їх частка від загальної кількості захворілих перевищила 10% і це вперше за весь час спостережень, говориться в дослідженні Національної академії наук України.
З початку вересня значне зростання показала частка випадків хвороби серед дітей, що зумовило відновлення падіння середнього віку хворих.
У світі поширюється новий, більш заразний штам коронавірусу "Дельта". У ВООЗ фіксують початок нової хвилі пандемії. В Україні штам "Дельта" офіційно "з'явився" тільки 23 червня.
Звідки прийшла "Дельта", чого не вистачає для боротьби зі штамом і як підготуватися регіонах, читайте в інтерв'ю Алли Котляр з головним санітарним лікарем Херсонської області Юрієм Ромаскевичем в ZN.UA.
Нещодавно чиновники запропонували батькам контролювати питання вакцинації вчителів. Звичайно, вакцинація важлива, і не тільки вчителів. Але конкретно в школах - чи достатньо цього, щоб захистити дітей від коронавірусу? Що думають про це самі педагоги?
Читайте в матеріалі вчителя Михайла Девдера "Чи врятують вчителі українців від коронавірусу?".