До кінця війни в Україні може не стати олігархів — Шуляк

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Глава партії «Слуга народу» впевнена, що в результаті Україні вдасться цивілізовано розділити політику та бізнес, не вдаючись до «розкуркулювання».

В Україні великий бізнес звик заробляти на державі. Ми тридцять років будували кланово-олігархічну модель. Однак державі вкрай необхідно продовжувати рухатися в обраному до війни напрямку: поділити політику та бізнес. Про олігархів, марність реєстру та сакральність землі в інтерв'ю ZN.UA розповіла голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк, з якою поговорила Інна Ведернікова.

«Я нагадаю, що закон про олігархів був першим і найскладнішим кроком до зміни нинішньої економічної й політичної основи країни. Після реєстру, який мав би запрацювати у травні, були б наступні кроки. Включно зі зміною антимонопольного законодавства та підходів до фінмоніторингу», – заявила Шуляк.  

Вона не змогла сказати як буде (і чи взагалі) працюватиме цей закон в умовах воєнного часу, і чи має він зараз той сенс, який у нього закладався спочатку. За словами голови партії СН, до кінця війни у нас природним шляхом може взагалі не залишитись олігархів. Проте точно не через націоналізацію чи розкуркулення.  

«Я впевнена, що нам удасться вибудувати абсолютно цивілізовану систему координат для співіснування держави і великого бізнесу. Однак якщо бути зовсім чесними, то в нас і зараз є антимонопольне законодавство та інституції в цій сфері. Де, на жаль, завжди були присутні коли й не ставленики олігархів, то люди, через яких вони захищали свій інтерес і впливали на державні та політичні процеси», – зазначила Шуляк.  

Тому, за її словами, очищаючи після війни систему держуправління від некомпетентних людей, потрібно буде позбавлятися і кластеру високорангових держслужбовців, які обслуговують інтереси олігархів.

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за закон, не чекаючи висновків Венеціанської комісії. В результаті тодішній спікер Дмитро Разумков та деякі народні депутати звернули увагу на низку юридичних колізій, що стосуються як визначення поняття олігарх, так і органу, який їх визначатиме. Неузгодженості у законі виправляли у порядку статті 131 регламенту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі