Глава російської делегації в Тристоронньої контактній групі Борис Гризлов розкритикував наміри України взяти закон про перехідний період, який буде регулювати деокупацію Донбасу.
Зокрема, як повідомляє пропагандистський ресурс РИА Новости, Гризлов заявляє, що цей закон нібито буде порушувати мінські угоди, а українська сторона нібито не хоче врегулювання конфлікту.
"Цей проєкт грубо порушує мінські угоди і прямо передбачає дискримінацію і репресії проти жителів Донбасу з боку України", - заявив Гризлов.
Він також додав, що прийняття такого закону нібито означатиме односторонній вихід Києва з мінських угод.
На початку січня в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій повідомили про те, що завершили розробку законопроекту, який визначає особливості перехідного правосуддя в окупованому Донбасі. Тоді Резніков заявив про те, що головним завданням перехідного періоду і мирної реінтеграції є відновлення довіри між людьми. За словами міністра, законопроект про перехідне правосуддя передадуть Верховній Раді в першому кварталі 2021 року.
Своєю чергою заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов заявляв про те, що Концепція перехідного правосуддя, яка перебуває на розгляді в ОПУ, має стати рамковим документом, що визначає основні вектори державної політики для вирішення наслідків збройного конфлікту.
За його словами, чотирма основними елементами концепції є: відшкодування шкоди потерпілим; притягнення до відповідальності за найтяжчі злочини; право на правду, зокрема історичну; заходи щодо недопущення конфлікту в майбутньому. Мамедов також зазначив, що усі чотири елементи перехідного правосуддя мають працювати в комплексі. У цьому і буде запорука успіху.
Як застосовуватиметься принцип невідворотності покарання до російських найманців та інших військових? Чи будуть покарані українські громадяни, які отримали російський паспорт на окупованих територіях? Де можуть судити вище керівництво Росії за воєнні злочини і злочини проти людяності? Про це читайте у другій частині інтерв'ю Тетяни Силіної із заступником генерального прокурора України Гюндузом Мамедовим. Першу частину інтерв'ю ви можете прочитати тут.