Таку думку у розмові з DT.UA висловив один із учасників 12-тої наради глав закордонних дипломатичних установ, наголосивши, що у разі його прийняття "відкриється пляшка прокислого молока".
Читайте також: Уряд ліквідував Державну службу інтелектуальної власності
"Проект цього закону жорсткий. Від нього постраждають багато співробітників зовнішньополітичного відомства - хороші люди, але недолугі дипломати. Сформувалася катастрофічна ситуація, коли в МЗС мало молодих і ділових людей, які практично не мають шансу на кар'єрне зростання. І водночас нагромадилося багато людей, чий єдиний плюс - тривала робота в дипломатичній системі. Новий закон про дипслужбу дасть можливість понижувати на посаді, брати в дипломатію людей зі сторони і т.п.", - прокоментував ситуацію один із наших співрозмовників.
Як пише у своїй статті для DT.UA Володимир Кравченко, про те, що кадри - один із ключових елементів, необхідних для успішного реформування дипслужби, перетворення її на сучасну бюрократичну структуру, здатну ефективно вирішувати поставлені завдання в умовах російської агресії, говорили всі співрозмовники.
"І можна зрозуміти, чому. Кадрова проблема стоїть для МЗС настільки гостро, що, як гірко зазначив один із відставних дипломатів, час писати книжку "П'ятдесят відтінків сірості". Багато співробітників зовнішньополітичного відомства не готові працювати в екстремальних умовах тривалої російської агресії, вважаючи, що ситуація поступово стабілізується й нормалізується. Такий підхід до роботи має набагато серйозніші наслідки для України, якщо його сповідують посли. Це до них звертався П.Клімкін, коли на закритій частині наради говорив, що "нормальності не буде" у країні, яка воює", - пише Кравченко.
Детальніше про стан украхїнської дипломатії читайте у статті Володимира Кравченка "Дипломатичний консиліум" у свіжому випуску тижневика "Дзеркал тижня. Україна".