"Діамантовому" прокурору Корнійцю призначили нову заставу на понад 3 млн грн

Поділитися
Суд призначив Корнійцю нову заставу на понад 3 млн грн
Корнієць має намір зібрати гроші на заставу у громадськості.

Печерський районний суд Києва не задовольнив клопотання прокуратури про арешт колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, якому пред'явили нові звинувачення, призначив йому запобіжний захід у вигляді застави в сумі 3 мільйонів 45 тисяч гривень.

Відповідне рішення оголосила на сьогоднішньому засіданні слідчий суддя Світлана Шапотько, повідомляє "Громадське ТБ".

При цьому новий заставу Корнієць повинен внести протягом п'яти днів.

Представники Генпрокуратури вимагали призначити для Корнійця запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або застави в сумі 5 мільйонів гривень. Це мотивувалося тим, що майнове положення екс-заступника прокурора Київської обл. дозволяє йому виплатити застава в такій сумі.

Корнієць, говорячи про свій майновий стан, зазначив, що зараз є безробітним, а всі свої кошти витратив на сплату попередньої застави в сумі понад 3 мільйони гривень.

"У мене немає таких коштів, я звернуся до громадськості, відкрию рахунок і, якщо вдасться зібрати цю суму, - внесу заставу", - заявив Корнієць.

При цьому, як заявили в ГПУ, попередня застава була виплачена не особисто Корнийцем.

У липні Корнієць був звільнений з-під варти під заставу в 15 млн грн.

Перед виходом з СІЗО Корнієць залишався єдиним з трьох фігурантів справи про хабарництво, який знаходився під вартою. Решта, перший заступник начальника ГПУ Володимир Шапакин і підприємець Валерій Гибаленко, внесли заставу. Більше того, Апеляційний суд Києва 20 липнявідмовився збільшити розмір застави Корнийцу з 3,2 млн до 15 млн грн, як того просила сторона обвинувачення ГПУ.

За даними СБУ, всі троє вступили в корупційний зговір і отримали хабарів у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Зловмисники вилучили техніку у підприємства, яке займалось видобуванням піску в Київській області, ніж заблокували його роботу. За "допомогу" у поверненні техніки прокурори через посередників вимагали та отримали гривневий еквівалент 150 тис. доларів США.

Під час обшуків у першого заступника начальника ГПУ було вилучено 400 тис. доларів, а у заступника прокурора Київської області - значну кількість ювелірних виробів, 65 діамантів і автомат Калашникова.

Ця справа набула резонансу і супроводжувався чутками про протистоянні заступника Генпрокурора Давида Сакварелідзе, який брав ініціював пошуки, і генпрокурора Шокіна. Так, облава на хабарників у ГПУ стала прецедентом, зазначає журналіст Бутусов додаючи, що вперше були затримані діючі високопоставлені керівники Генпрокуратури - без попередження генерального прокурора.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі