Сакварелідзе не попереджав Шокіна про свій скандальний обшук в ГПУ - Бутусов

Фото
Поділитися
Проведена облава на хабарників у ГПУ стала прецедентом.

Заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе спільно з головою СБУ Василем Грицаком за підтримки президента Петра Порошенка своїм скандальним обшуком і затриманням високопоставлених хабарників-прокурорів створили в Україні прецедент, який показав, що боротьба з корупцією в Україні можлива навіть на самому високому рівні.

Таку думку висловив журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook.

За словами журналіста, Сакварелідзе і Грицак посягнули на корупцію в "недоторканому" відомстві - Генеральній прокуратурі, яка відіграє ключову роль не тільки в системі правосуддя, але й, на жаль, у "кришуванні" високопоставленої мафії та корупції.

"З моєї точки зору є кілька вперше, - пише Бутусов і пояснює:

1. Вперше затримано діючих високопоставлених керівники Генпрокуратури - заступник голови слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін і заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць - без попередження генерального прокурора! Тому що заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе не вважав за потрібне узгоджувати свої законні дії зі своїм начальником.

2. Вперше високопоставленого чиновника ГПУ заарештували без санкції суду - тому що скоєний злочин вимагав негайного реагування. (Це важлива міра обережності - в минулому році Головна військова прокуратура порушила справу проти прокурора Київської області - відразу після оголошення підозри прокурор втік і оголошений в розшук).

3. Вперше діючий керівний працівник Генпрокуратури був затриманий при отриманні хабара в 3 мільйони гривень, і вперше при затриманні співробітників ГПУ вилучено майже 500 тисяч доларів і ціла партія діамантів.

4. Вперше заступник Генпрокурора затримав на хабарі "на гарячому" прокурорів, яких призначав особисто Генпрокурор Віктор Шокін. Таким чином, вперше корпоративна змова прокурорів і кругова порука були абсолютно несподівано зруйновані.

5. Вперше президент України дізнавшись, що у відомстві його ставленика Шокіна виявилися наближені корупціонери, підтримав законне рішення. Вперше Петро Порошенко підтримав антикорупційне розслідування всередині своєї команди, в ключовий правоохоронній структурі.

6. Вперше СБУ і Генпрокуратура діяли спільно, щоб викрити корупціонерів в ГПУ. Вперше СБУ і ГПУ за півтора року після революції затримали на хабарі високопоставлених співробітників чинної влади, що грають найважливішу роль в корупційній схемі на вищому рівні.

7. Вперше керівники держави миттєво і рішуче підтримали дії слідчої групи. Повну підтримку отримали і демонстративні дії Служби безпеки, і слідчих Сакварелідзе.

8. Вперше спецпідрозділ "Альфа" нейтралізував охорону ГПУ і здійснив затримання високопоставленого співробітника ГПУ прямо на робочому місці.

9. Вперше перший заступник генпрокурора ГПУ Гузир, дізнавшись про затримання свого підлеглого, спробував перешкодити роботі слідчої групи і знищити документи слідчого. І слідчий не злякався начальства і здійснив усі необхідні слідчі дії.

10. Вперше знайшовся громадянин-заявник - цілком забезпечений бізнесмен, який, одержавши вимогу про хабарі від високопоставленого керівника ГПУ, не став "вирішувати питання", а звернувся в правоохоронні органи і, співпрацюючи зі слідством, допоміг взяти високопоставлених прокурорів на гарячому", - пише Бутусов.

За словами Бутусова, такі дії СБУ і ГПУ є першим кроком до перевтілення головних корупційних відомств, які будуть виконувати свої безпосередні обов'язки - боротися з корупцією.

Бутусов також підкреслив необхідність кадрової чистки в ГПУ.

"Досвід створення патрульної поліції і досвід реформ в усьому світі показує одне - старе, з копійчаними зарплатами, обросле всіма корисними "зв'язками" і "дахами" чиновництво - це головна загроза національній безпеці. Це головне гальмо будь-яких реформ. І єдина справжня реформа - це вигнати цю всю шушеру" - пише він.

Для об'єктивного розслідування, переконаний Бутусов, слід було б усунути від виконання обов'язків вище керівництво ГПУ - самого генпрокурора Шокіна, його першого заступника Гузиря, головного слідчого Юрія Грищенка, а також керівництво прокуратури Київської області.

"Ні Віктор Шокін, який призначив Шапакіна, ні Володимир Гузир, який намагався його захищати, не можуть продовжувати виконання обов'язків на період слідства. У ГПУ є перший заступник Давид Сакварелідзе, який курирує це розслідування" - пише Бутусов.

Журналіст також вважає, що Порошенко разом з Верховною Радою повинні розглянути доцільність перебування нинішнього генпрокурора Шокіна в посаді. Він сподівається, що ця справа дійде до суду і змінить всю систему взаємин в ГПУ, оскільки "каста "недоторканних" стане відчувати небезпеку".

На думку Бутусова, Україні потрібна така реформа і такий кадровий конкурс, після якого Давид Сакварелідзе організує селфі з прокурором" (аналогічна акція стосувалася нової патрульної служби в Києві, коли кияни фотографувалися з новими поліцейськими і викладали фото в соцмережах - ред).

Нагадаємо, за словами самого Сакварелідзе, це справа, "напевно, одна з найгучніших в історії прокуратури України". За його словами, "президент чітко дав зрозуміти, що недоторканних в нашій системі бути не повинно, і поставив завдання довести справу до кінця і покарати всіх винних у злочині".

Напередодні в неділю, 5 липня ЗМІ повідомили про обшуки в приміщенні прокуратури Київської області з посиланням на джерела в ГПУ. За наявною інформацією, обшук проводився у зв'язку з підозрою в отриманні хабара в особливо великих розмірах одним із заступників голови прокуратури.

Пізніше депутат Мустафа Найєм повідомив, що у заступника голови слідчого правління ГПУ Володимира Шапакіна під час обшуку було знайдено: $ 130 тисяч в кабінеті, $ 30 тисяч і 22 тисячі євро в будинку, а ще $ 170 тисяч і 500 тис гривень в квартирі. Також були знайдені документи на депозитні вкладення на суму 800 тисяч гривенм, а також незареєстровану вогнепальну зброю і боєприпаси, а також 65 діамантів.

Сам Сакварелідзе на своїй сторінці в Facebook розповів, що прокуратура Київської області вимагала 3 мільйони гривень хабара від підприємця, який займається видобутком піску.

"Ми отримали інформацію від підприємця, який займається видобутком піску, про вимагання з боку працівників прокуратури Київської області, дії яких, по суті, призвели до зупинення його бізнесу. Він відмовився йти на незаконну угоду і, повіривши нам, передав деталі справи", – пояснив він. Він додав, що перевірка встановила, що київські прокурори діяли під керівництвом "вищого начальства" в Генпрокуратурі. За даними СБУ, зловмисники через посередників вимагали та отримали гривневий еквівалент $ 150 тис.

Сакварелідзе написав, що буде вимагати для затриманих підозрюваних у хабарництві найвищої міри запобіжного заходу. Їм загрожує ув'язнення на термін від 8 до 12 років з конфіскацією майна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі