"Діамантового" прокурора Корнійця звільнено під заставу – журналіст

Поділитися
Корнієць стверджує, що йому загрожує небезпека
Після виходу із СІЗО Корнієць заявив, що йому нібито загрожує небезпека.

Екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця - одного з фігурантів скандальної справи про прокурорів і суддів-хабарників, яких команда Давида Сакварелідзе підозрює у вимаганні хабарів в особливо великих розмірах, випустили із СІЗО під заставу, повідомив у п'ятницю на своїй сторінці в Facebook журналіст Юрій Бутусов з посиланням на джерела в Генпрокуратурі.

"Ніщо не збентежило українську Феміду - ні 104 діаманта, 12 гектарів землі в Київській області, ні кредит у банку на 850 тисяч доларів, ні бізнеси, переписані на сестру, ні 24 акта на нерухомість, виданих на підставних осіб, ні навіть перероблений в автомат мисливський карабін з бойовими патронами", - підкреслив Бутусов.

"Ні шуму в парламенті ніякого, і чомусь не висилають під СІЗО "блукаючий танк", і не проводять АТО в Генпрокуратурі... Все по закону. За законом для багатих прокурорів", - додав він.

Як розповів Бутусов, Корнієць відразу після затримання сказав оперативникам СБУ: "Хлопці, мені загрожує небезпека тільки якщо я заговорю. Тому не загрожуйте мені кодексом - якщо я розповім, що ви хочете знати - мені не жити".

"Діамантовий" прокурор Олександр Корнієць тихо і мирно звільнений під заставу з СІЗО, повідомили джерела "Цензор.Немає ...

Posted by Юрій Бутусов on 30 липня 2015 р.

Перед виходом з СІЗО Корнієць залишався єдиним з трьох фігурантів справи про хабарництво, який знаходився під вартою. Решта, перший заступник начальника ГПУ Володимир Шапакин і підприємець Валерій Гибаленко, внесли заставу. Більше того, Апеляційний суд Києва 20 липня відмовився збільшити розмір застави Корнийцу з 3,2 млн до 15 млн грн, як того просила сторона обвинувачення ГПУ.

За даними СБУ, всі троє вступили в корупційний зговір і отримали хабарів у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Зловмисники вилучили техніку у підприємства, яке займалось видобуванням піску в Київській області, ніж заблокували його роботу. За "допомогу" у поверненні техніки прокурори через посередників вимагали та отримали гривневий еквівалент 150 тис. доларів США.

Під час обшуків у першого заступника начальника ГПУ було вилучено 400 тис. доларів, а у заступника прокурора Київської області - значну кількість ювелірних виробів, 65 діамантів і автомат Калашникова.

Ця справа набула резонансу і супроводжувався чутками про протистоянні заступника Генпрокурора Давида Сакварелідзе, який брав ініціював пошуки, і генпрокурора Шокіна. Так, облава на хабарників у ГПУ стала прецедентом, зазначає журналіст Бутусов додаючи, що вперше були затримані діючі високопоставлені керівники Генпрокуратури - без попередження генерального прокурора.

Справа привернула увагу і президента: після підпису поправок до закону про прокуратуру, він пообіцяв, що гучна справа стосовно двох високопоставлених працівників прокуратури, відкрите днями, обов'язково буде доведена до кінця.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі