Державний секретар США Ентоні Блінкен прибув до України, повідомляє агентство AFP.
«Блінкен прибув до України, щоб висловити підтримку (Києву – ред.) у зв'язку зі зростанням побоювань щодо російського вторгнення», - йдеться у повідомленні.
#BREAKING US Secretary of State Antony Blinken arrives in Ukraine in a show of support as fears grow of a Russian invasion pic.twitter.com/45wkTuUMMr
— AFP News Agency (@AFP) January 19, 2022
У Києві Блінкен зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою.
«Ентоні Блінкен зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським та Дмитром Кулебою, щоб підтвердити підтримку Сполученими Штатами суверенітету та територіальної цілісності України», - пише у Twitter речник Держдепартаменту США Нед Прайс.
.@SecBlinken just arrived in Kyiv, Ukraine, and was greeted by our fantastic @USEmbassyKyiv colleagues. Later today, he’ll meet with Ukrainian President @ZelenskyyUa and FM @DmytroKuleba to reiterate our support for Ukraine’s sovereignty and territorial integrity. pic.twitter.com/RLDy0q4mjw
— Ned Price (@StateDeptSpox) January 19, 2022
На порядку денному візиту також зустріч Блінкена зі співробітниками посольства США та їхніми сім'ями, щоб скоординувати дії на випадок повномасштабного вторгнення РФ.
Згодом він відвідає Берлін, де зустрінеться з головою німецької дипломатії Анналеною Бербок, та і проведе переговори з представниками країн Трансатлантичного чотирикутника (США, Велика Ббританія, Франція та Німеччина). 21 січня Блінкен зустрінеться у Женеві з головою МЗС Росії Сєргєєм Лавровим.
Темою всіх переговорів стануть агресивні дії РФ, спрямовані проти України та на дестабілізацію безпеки у всьому регіоні. Союзники також обговорюватимуть санкції, які можуть зупинити агресора.
Welcome back to Kyiv, @SecBlinken!
— U.S. Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) January 19, 2022
Вітаємо в Києві Держсекретаря США Ентоні Блінкена! pic.twitter.com/R6lEHqfKbX
Нагадаємо, 10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женеві, засідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.
За підсумками усі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними, Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові «сфери впливу».
Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну » та Олексія Іжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США? » у ZN.UA.