Депутати планують змінити спецпроцедуру розгляду законопроектів у другому читанні

Поділитися
Рада прийняла в першому читанні відповідний законопроект.

Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект №3415 "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України за особливою процедурою розгляду законопроектів у другому читанні". За проект закону проголосували 292 народних депутата.

Зокрема, документом передбачено дію особливої процедури під час карантину, запровадженого через коронавірус, і протягом 30 днів після його відміни.

Документ дозволяє використовувати особливу процедуру розгляду законопроектів, до якого зареєстрували 1 тисячу правок. Спочатку особливу процедуру використовували, якщо до проекту закону внесли від 500 правок.

Законопроект пропонує дозволити кожному народному депутату визначати по одній відхиленій комітетом правці до кожної статті прийнятого в першому читанні проекту закону. Також, згідно з документом, депутати зможуть наполягати з обмеженням загального часу на їх обґрунтування до 5 хвилин.

Читайте також: Українська Прем'єр-ліга припинена через коронавірус

Нагадаємо для того, щоб прискорити розгляд у другому читанні "антиколомойського" закону, депутати внесли зміни до регламенту Ради, адже до документа зареєстрували 16 тисяч правок. Однак змінений регламент створює ризики для функціонування опозиції в парламенті і в цілому для демократії. 30 квітня Рада підтримала прискорений розгляд банківського законопроекту.

13 травня Рада ухвалила законопроект №2571-д "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності". Закон, який також відомий, як "антиколомойський", забороняє повертати націоналізовані банки ексвласникам. Замість цього, вони можуть через суд домагатися отримання компенсації.

Детальніше про те, чому для МВФ прийнятий "антиколомойський" закон важливий так само, як для України - фінансування Фонду, читайте в статті Юлії Самаєвої "Антиколомойский" ухвалено, але це тільки початок" ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі