Чому Україна досі не в НАТО: Столтенберг відповів Зеленському

Поділитися
Чому Україна досі не в НАТО: Столтенберг відповів Зеленському Столтенберг запевнив, що двері НАТО відкриті, і союзники підтримують євроатлантичні прагнення України © Reuters
Генсек НАТО радить президенту України зосередитися на реформах.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг рекомендував Україні концентруватися не реформах, які дозволять відповідати критеріям Альянсу і наблизять членство в ньому. Так Столтенберг прокоментували питання, що президент України Володимир Зеленський публічно адресував президенту США Джо Байдену: «Чому Україна досі не в НАТО?», передає «Європейська правда».

Столтенберг нагадав, що в 2008 році на бухарестському саміті Альянсу було ухвалено рішення про те, що в майбутньому Україна стане членом НАТО.

«Ми підтримуємо це рішення і всі рішення цього саміту. Але фокус зараз повинен зберігатися на реформах», - заявив генсек НАТО на спільній із головою українського уряду Денисом Шмигалем пресконференції в Брюсселі у вівторок, 9 лютого.

«Я вітаю чіткий меседж прем'єр-міністра про необхідність продовження реформ, щоб переконатися, що Україна має демократичний, політичний контроль над своїми оборонними інститутами і збройними силами, продовжує боротьбу з корупцією та зміцнення демократичних інститутів», - зазначив Столтенберг.

Він підкреслив, що реформи не тільки корисні для України, а й наближають її до членства в НАТО.

При цьому Столтенберг не став прогнозувати терміни вступу України до Альянсу. Запевнивши, що союзники підтримуватимуть євроатлантичні прагнення України і «підтримуватитуть Україну на шляху до НАТО».

Столтенберг також нагадав, що Україна визнана державою-аспірантом НАТО.

За словами генсека, питання розширення Альянсу обговорюватиметься на саміті НАТО в Брюсселі в 2021 році. Центральною темою саміту стане майбутнє НАТО в найближчому десятилітті.

«Двері НАТО залишаються відкритими», - запевнив Столтенберг.

Шмигаль, у свою чергу, заявив, що Україна розраховує отримати План дій щодо членства в НАТО разом із Грузією.

Нагадаємо, 21 лютого 2019 року набули чинності зміни до Конституції щодо стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в НАТО та ЄС.

У лютому Верховна Рада звернулася до держав-членів НАТО із закликом підтримати наміри України отримати членство в Альянсі і на саміті НАТО в Лондоні в грудні 2019 року розпочати формальний діалог про надання ПДЧ.

Однак у жовтні міністр оборони Олексій Загороднюк і заступник голови МЗС Його Божок назвали недоцільним подачу заявки на ПДЧ, запропонувавши перейти до "нового формату" співробітництва з НАТО і зосередитися на практичних кроках.

Взаємини України і НАТО отримали новий заряд енергії після приєднання Києва до програми "Партнерство посилених можливостей" у червні цього року.

В українській столиці зацікавлені в максимальному використанні Партнерства посилених можливостей, щоб наблизити членство в НАТО. Але яким буде подальший діалог з Альянсом? Читайте в статті Альони Гетьманчук Євроатлантичний трек” у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі