Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю американському "Axios" заявив про те, що прагне від Сполучених Штатів сприяння на шляху Української держави до членства у Північноатлантичному альянсі. Водночас за словами Зеленського, він хотів би запитати у президента США Джо Байдена “чому Україна досі не в НАТО?”. У відповідь на це колишній міністр оборони України Анатолій Гриценко зауважив, що кілька запитань, які безпосередньо стосуються членства України у Північноатлантичному альянсі, слід було б поставити і самому Зеленському.
“Зеленський питає Байдена, чому Україна досі не в НАТО? А я запитаю Зеленського: чи подавав/підписував він, для початку, заявку на вступ до НАТО? Чи знає він, що жодним чином не Америка - інші члени НАТО, які тішаться партнерством із Путіним/Росією, не хочуть бачити Україну членом Альянсу?”, - написав Гриценко у Facebook.
Водночас ексміністр зазначив, що варто було б запитати у гаранта, чи знає він про те, що НАТО визначив критерії для прийому нових членів. Зокрема, держави з тотальною корупцією, рейдерством чужої власності й “вовками” в судах не мають шансу на членство у Північноатлантичному альянсі.
До того ж в Україні вже другий рік вакантною залишається посада посла при НАТО, якого назначає президент.
Зеленський питає Байдена, чому Україна досі не в НАТО? А я запитаю Зеленського: 1) чи подавав/підписував він, для...
Опубліковано Анатолієм Гриценком Понеділок, 1 лютого 2021 р.
У Міністерстві закордонних справ планують, що у 2030 році Україна вже буде членом НАТО. Перша заступниця очільника МЗС Еміне Джапарова також зауважила, що надання нам Плану дій щодо членства можна розцінювати як потужний імпульс для досягнення критеріїв членства.
Раніше міністр оборони України Андрій Таран висловив надію на те, що Україна отримає ПДЧ на наступному саміті Альянсу в 2021 році.
Зазначимо, що відносини України і НАТО отримали новий заряд енергії після приєднання Києва до програми "Партнерство посилених можливостей" у червні цього року.
В українській столиці зацікавлені в максимальному використанні Партнерства посилених можливостей, щоб наблизити членство в НАТО. Але яким буде подальший діалог з Альянсом? Читайте в статті Альони Гетьманчук “Євроатлантичний трек” у ZN.UA.