Росія не вирішуватиме, бути чи ні Грузії та Україні в НАТО - Столтенберг

Поділитися
Росія не вирішуватиме, бути чи ні Грузії та Україні в НАТО - Столтенберг
Роль НАТО полягає в підтримці цих країн, допомагаючи їм у розвитку можливостей, в проведенні реформ, надаючи навчання, коли вони присутні "в різних формах", як в Грузії, так і в Україні.

У Росії немає права вирішувати, бути чи не бути Україні і Грузії членами організації Північноатлантичного договору.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, виступаючи по відеозв'язку перед учасниками конференції Паризької наукової школи з питань закордонних справ 18 січня, передає «Інтерфакс-Україна».

"У Росії немає права навіть намагатися втручатися, блокувати або зупиняти членство суверенної держави в НАТО", - наголосив генсек Альянсу.

Як приклад Столтенберг привів свою країну - Норвегію.

"На той час Радянському Союзу не подобалося, що ми хочемо стати членом НАТО. Сталін чітко заявив, що він хоче, щоб Норвегія стояла осторонь від НАТО, але, на щастя, лідери НАТО в Парижі, Лондоні, Вашингтоні і скрізь сказали "ні". Норвегія, сусідка Росії, має суверенне право вирішувати свій власний шлях, вони хочуть бути членами, вони відповідають стандартам НАТО, і ми їх вітаємо", - пояснив він.

Генсек наголосив, що для нього особисто ставити під сумнів право суверенної держави вирішувати своє власне майбутнє, це "майже провокація".

У зв'язку з цим генсек заявив, що, якщо Грузія хоче бути членом НАТО, "не Росії це зупинити".

"Буде чи ні Грузія членом - це вирішувати Грузії і союзникам, і тільки їм. Тому що все інше буде посяганням на суверенні права суверенної незалежної держави». Те, що вони (Росія - ред.) зробили, порушуючи територіальну цілісність і незалежність Грузії - неприйнятно. Те ж саме стосується, звичайно, і України: незаконна анексія Криму, дестабілізація Донбасу на сході України порушує фундаментальні принципи, завдяки яким ми створюємо мирний і стабільний мир", - констатував він.

При цьому він зазначив, що роль НАТО полягає в підтримці цих країн, допомагаючи їм у розвитку можливостей, в проведенні реформ, надаючи навчання, коли вони присутні "в різних формах", як в Грузії, так і в Україні.

У Міністерстві закордонних справ планують, що в 2030 році Україна вже буде членом НАТО.

Раніше міністр оборони України Андрій Таран висловив надію на те, що Україна отримає ПДЧ на наступному саміті Альянсу в 2021 році.

Надання ПДЧ Україні і Грузії обговорюється з моменту проведення саміту НАТО в 2008 році в Бухаресті. Обидві країни вже входять в число шести партнерів НАТО по посиленим можливостям.

Детальніше про те, яка наступна «станція» буде після приєднання України до програми НАТО «Партнерство посилених можливостей», чит

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі