Кулеба не впевнений, чи потрібен Україні статус особливого партнера поза НАТО

Поділитися
Кулеба не впевнений, чи потрібен Україні статус особливого партнера поза НАТО
Кулеба зазначив, що статус особливого партнера поза НАТО, на відміну від партнерства в НАТО, не передбачає ніяких гарантій безпеки.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба засумнівався в доцільності переговорів України з США щодо отримання статусу особливого партнера поза Організацією Північноатлантичного договору (НАТО).

"Ніякі офіційні переговори з цього питання не проводяться. Ця тема є предметом обговорень в соціальних мережах і на різних експертних форумах. Ми не відкидаємо можливість будь-яких статусів і форматів, якщо вони дійсно мають додану вартість, але займатися просто фетишизацией різних статусів - зайве", - сказав Кулеба в ефірі телеканалу ICTV увечері 1 лютого.

Міністр вважає, що Україна повинна стати партнером США в НАТО, а поза ним.

"Я не виступаю категорично проти цього статусу. Я просто не впевнений, що саме цей статус вкрай необхідний. Я хочу, щоб Україна стала союзником США в НАТО, а не поза НАТО. Україна має чітку мету - повноцінне членство в НАТО. На шляху до цього членства треба отримати план дій щодо членства. Тому треба рухатися цим шляхом ", - сказав він.

Крім того, Кулеба зазначив, що статус особливого партнера поза НАТО, на відміну від партнерства в НАТО, не передбачає ніяких гарантій безпеки.

Нагадаємо, Володимир Зеленський в інтерв'ю американському "Axios" заявив про те, що хоче від Сполучених Штатів сприяння на шляху Української держави до членства в Північноатлантичному альянсі. Водночас, за словами Зеленського, він хотів би запитати у президента США Джо Байдена "чому Україна досі не в НАТО?". У відповідь на це колишній міністр оборони України Анатолій Гриценко зазначив, що кілька питань, які безпосередньо стосуються членства України в Північноатлантичному альянсі, слід було б поставити і самому Зеленському.

У Міністерстві закордонних справ планують, що у 2030 році Україна вже буде членом НАТО. Перша заступниця очільника МЗС Еміне Джапарова також зауважила, що надання нам Плану дій щодо членства можна розцінювати як потужний імпульс для досягнення критеріїв членства. 

Раніше міністр оборони України Андрій Таран висловив надію на те, що Україна отримає ПДЧ на наступному саміті Альянсу в 2021 році.

Зазначимо, що відносини України і НАТО отримали новий заряд енергії після приєднання Києва до програми "Партнерство посилених можливостей" у червні цього року.

В українській столиці зацікавлені в максимальному використанні Партнерства посилених можливостей, щоб наблизити членство в НАТО. Але яким буде подальший діалог з Альянсом? Читайте в статті Альони Гетьманчук Євроатлантичний трек” у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі