Чи готовий Захід пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією – опитування

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
Чи готовий Захід пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією – опитування © Офіс президента
Не поспішайте радіти і радіти.

Чи готовий Захід пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? І звичайне населення, і «професіонали» ваших країн набагато більше схильні захищати й підтримувати Україну в протистоянні з Росією, ніж «жертвувати» нашою країною задля поліпшення відносин із РФ. Менше однієї п'ятої «простих» європейців вважають, що виправлення відносини із Росією важливіше, ніж захист України від російської агресії, звертає увагу західних політиків редакторка відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяна Силіна.

Соціологічне дослідження "Як Захід сприймає Україну і що Захід очікує від України" було проведено на замовлення Ялтинської європейської стратегії (YES) Фонду Віктора Пінчука і американською компанією Schoen Cooperman Research у грудні 2021 – січні 2022 рр. у шести державах – найбільш впливових партнерах нашої країни в НАТО та ЄС – США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції та Польщі.

Не поспішайте радіти й торжествувати, оскільки бажання «західників» захищати Україну різко знижується, коли мова йде про можливість прямого конфлікту з Росією. Особливо це характерно для країн — членів Європейського Союзу: Польщі, Франції та Німеччини. Якщо беззастережно захищати Україну готова приблизно третина англосаксів (зі США, Канади, Британії), то в державах ЄС таких респондентів виявилося менше однієї п'ятої (примітно, що найменше до цього готові поляки — лише 14%). У зазначених країнах Євросоюзу значно популярніша думка, що «захист України — це добре, але тільки не в разі серйозного конфлікту з Росією». Найбільше цієї точки зору дотримуються поляки (52%) та німці (51%)”, - звертає авторка увагу українців.

Силіна зазначає, що основна причина підтримувати Україну в шістці досліджуваних країн теж різна. Громадяни держав — не членів ЄС (США, Канада, Британія) в основному базують свою думку на впевненості в тому, що Україна знаходиться на передовій захисту демократії від авторитаризму. Французи й поляки підтримують нашу країну, вважаючи, що вона — на передньому краї стримування Росії. А от німці в основному розглядають Україну як міст Європи до Азії та Росії.

Опитування у кожній країні проводилося методом особистого інтерв'ю у двох групах – «звичайного населення» (репрезентативна вибірка дорослого населення чисельністю 600 осіб) та серед «професіоналів» (по 185 осіб у кожній країні). До «професіоналів» було віднесено представників сфери технологій, бізнесу, послуг/консалтингу, фінансів, охорони здоров'я, юриспруденції, медіа/розваг, які мають вищу освіту та перебувають у власній країні у верхній чверті або третині за величиною свого річного доходу.

Докладніше про результати масштабного соцопитування читайте у статті Тетяни Силіної Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шести провідних країнах”.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі