Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник розповів ZN.UA, як просуваються розслідування щодо Олега Бахматюка і Олега Гладковського.
Редакторка відділу політики Інна Ведернікова нагадала очільнику НАБУ, що єдиним великим українським політиком, який отримав реальний термін, став засуджений у США експрем'єр-міністр Павло Лазаренко. Втрачаючи можливість вільно пересуватись, фігуранти кримінальних справ стають більш поступливими і можуть розповісти багато цікавого.
Так, опинившись в СІЗО у справі про квартири Нацгвардії, колишній народний депутат і голова «Укрбуду» Максим Микитась і гроші державі компенсує, і «кладку дав».
А якби на час позбавили волі колишнього першого заступника секретаря РНБО Гладковського і ексголову VAB-банку Бахматюка ? Адже вони теж багато цікавого могли б розповісти.
«На справу Бахматюка, як і у випадку з «Приватом», ми спочатку дивились крізь призму дій Нацбанку. Тому не можна сказати, що це – справа Бахматюка, це справа – Нацбанку. Бахматюк сьогодні в розшуку. Але через прямий саботаж Генеральної прокуратури ми не можемо його екстрадувати», - пояснює Артем Ситник.
А у відповідь на коментар про те, що сьогодні у Олега Бахматюка впливу на Банкову, мабуть, більше, ніж в антікоррупцціонних органів - на його долю, Ситник обіцяє оскаржити відмову прокуратури сприяти екстрадиції Бахматюка як «абсолютно незаконну».
«І вона (відмова - ред.) несе загрозу не лише для цієї справи, а й для всього міжнародного співробітництва. Все це детально описано і відправлено в дисциплінарну комісію прокуратури», - додає директор бюро.
Але у справі Бахматюка зібрано достатню доказову базу, з якою детективи готові йти до суду, каже Ситник. Є низка підозрюваних, включно із самим олігархом.
«Щодо можливої, як і в випадку з Микитасем, співпраці зі слідством, то Бахматюк обрав процесуальну війну. Він не схотів іти шляхом відшкодування збитку і мінімізувати для себе наслідки вчиненого злочину», - додає він.
ZN.UA поцікавилося в голови бюро, що обрав фігурант резонансного розслідування про корупцію в українській «оборонці» Олег Гладковський. Адже перше, що закидають директорові НАБУ опоненти – це лояльність до п'ята президента Петра Порошенка, який колись призначив головного антикорупціонера, і його людей.
«У цій справі розслідування завершено. 3 червня детективи відкрили матеріали стороні захисту для ознайомлення », - відповів Ситник.
Як просуваються розслідуванням щодо людей експрезидента Порошенка? Чи є у НАБУ претензії до Медведчука? Чи реально зламати багаторівневу систему підкупу народних депутатів? Чи приніс син Євгена Щербаня обіцяні документи в НАБУ? Хто має призначати директора НАБУ - президент чи Кабмін? Чи вціліє антикорупційний блок, чи все ж все ж буде похований під уламками обіцянок чинної влади? Читайте у другій частині інтерв'ю з Артемом Ситником.
Першу частину інтерв'ю можна прочитати тут.