Офіс генерального прокурора Ірини Венедіктової відмовився підписувати запит до Австрії про екстрадицію колишнього власника VAB Банку, олігарха Олега Бахматюка.
Про це пише Kyiv Post, посилаючись на відповідний документ, який є в розпорядженні видання.
Як наголошується, в документі зазначено, що ОГУ відмовився санкціонувати екстрадицію Бахматюка, оскільки «немає достатніх підстав» для запиту Австрії.
«Це рішення прийнято на тлі напруженості між прокуратурою і НАБУ, а також зростаючої критики роботи прокуратури», - зазначає видання.
Водночас ексдепутат Сергій Лещенко у своєму Telegram-каналі зазначив з посиланням на джерела в ОГУ, що на запропонований НАБУ запит, який підтримав прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, прийшов негативну відповідь від Департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу генпрокурора.
«Сам Бахматюк ховається від правосуддя в Відні, а НАБУ вже давно домагається його екстрадиції. Ця відмова Венедиктової став ще однією точкою в конфлікті з НАБУ. Раніше Венедиктова відмовилася відсторонити прокурора Пономаренко, який закрив справу за схемою «Роттердам +», хоча продовжувати розслідувати цей злочин зобов'язав суд», - зазначив Лещенко.
Відзначимо, що Офіс Венедиктової з червня блокував екстрадицію Бахматюка, якого підозрюють у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту.
Раніше Верховний суд України визнав незаконним рішення правління Національного банку, спрямовані на виведення з ринку банку "Фінансова ініціатива" Олега Бахматюка.
За даними наслідку, Олег Бахматюк в жовтні 2014 року отримало 1,2 млрд гривень стабкредиту від Національного банку України для VAB-банку з наданням завідомо неліквідного забезпечення.
Також Бахматюка підозрюють, в тому, що він спільно з менеджментом VAB-банку організував фінансові операції з незаконно отриманими стабкредитом, спрямовані на маскування джерела їх походження та їх місцезнаходження.
28 травня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відправила колишнього власника ліквідованого «VAB-Банку" Бахматюка під варту заочно, тим самим дозволивши Інтерполу почати його розшук,
У листопаді 2019 року Бахматюка оголосили в розшук. Бізнесмен, перебуваючи за кордоном, висловив готовність спілкуватися з НАБУ через адвокатів, а також за допомогою відеозв'язку.
Детальніше про те, хто й чому зливає справу щодо виведення коштів з «ВіЕйБі Банку» читайте в статті Василя Білецького "Між ГПУ і Бахматюком" на сайті ZN.UA.