"Ця сумна новина нагадує нам про необхідність виконання Мінських домовленостей. Наша підтримка суверенітету і територіальної цілісності України триває, і ми будемо продовжувати не визнавати анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією", - зазначила Могеріні.
У прес-релізі за результатами засідання Європейського союзу повідомляється про те, що ЄС підтвердив свою підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, а також продовжить докладати зусилля, спрямовані на мирне врегулювання ситуації на сході України.
"Україна та ЄС погодилися, що повна реалізація Мінських домовленостей всіма сторонами має вирішальне значення, у зв'язку з цим підкреслюється відповідальність Росії", - йдеться в прес-релізі.
Крім того, в Євросоюзі повідомили про готовність збільшити підтримку виконання Мінських домовленостей, зокрема, за допомогою місії ОБСЄ щодо забезпечення безпеки проведення виборів.
"Сторона ЄС нагадала про те, що тривалість економічних санкцій, застосованих проти Російської Федерації, пов'язана з повним виконанням Мінських домовленостей. Сторона ЄС нагадала про свою політику невизнання тимчасової окупації Криму і Севастополя Російською Федерацією і засудила серйозне погіршення ситуації в сфері прав людини на півострові і його мілітаризацію Росією", - повідомляється в прес-релізі.
Раніше прес-центр штабу АТО повідомив про те, що 18 грудня бійці ЗСУ відбили атаку російських окупантів на Світлодарьскій дузі. Втрати сил АТО склали п'ять чоловік убитими і пораненими шість чоловік. За даними розвідки противник втратив 20 чоловік вбитими і 30 пораненими. Двогодинного бою передував артилерійський обстріл українських позицій.
До вечора 18 грудня інтенсивність обстрілів посилилася. До Обласної клінічної лікарні ім. Мечникова в Дніпрі були доставлені ще 26 поранених. При цьому чотирьох військових не могли вивезти з позицій через щільний артилерійський вогонь.
Речник Міністерства оборони України з питань АТО Андрій Лисенко назвав втрати українських військових на Світлодарській дузі "найважчими за останні п'ять місяців".
На саміті лідерів країн "Нормандської четвірки" 19 жовтня в Берліні була досягнута домовленість, що до кінця листопада глави МЗС затвердять основу проекту "дорожньої карти" з імплементації Мінських угод. Крім того, лідери країн попередньо домовилися про продовження роботи з розведення військ на чотирьох ділянках лінії зіткнення в Донбасі. Серед цих ділянок, зокрема, має бути і Дебальцеве Донецької області.
Проте міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії на переговорах у Мінську 29 листопада не досягли прогресу в узгодженні "дорожньої карти" через відмову МЗС РФ Сергія Лаврова обговорювати розміщення збройної місії ОБСЄ в Донбасі.
Детальніше про основних проблемних питаннях деокупації Криму і ОРДЛО читайте у статті Костянтина Батозького "Деоккупация: початок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".