Бій почався близько 5:50. Йому передувала тривала артпідготовка, під час якої окупанти били по українських позиціях з великокаліберної артилерії та мінометів. Противник намагався провести обхідний маневр, однак його задум розкрили. У ході двогодинного бою українські бійці завдали поразки терористам. Як повідомила розвідка, під час бою були ліквідовані 20 і поранено 30 бойовиків.
Бойові втрати ЗСУ склали п'ять чоловік вбитими і шість – пораненими.
Усього з початку доби в зоні проведення антитерористичної операції було зафіксовано 18 випадків порушення режиму тиші російськими терористами. Більшість збройних провокацій було здійснено на маріупольському та донецькому напрямках.
По Широкиному окупанти били зі 122-мм ствольної артилерії, мінометів і танка. Крім того, мінометних обстрілів зазнали Талаківка, Водяне та Гнутове. Павлопіль терористи обстрілювали зі стрілецької зброї, під Мар'їнкою був помічений снайпер противника.
По Новоолександрівці на Луганщині окупанти били з гранатометів і великокаліберних кулеметів.
На саміті лідерів країн "Нормандської четвірки" 19 жовтня в Берліні була досягнута домовленість, що до кінця листопада глави МЗС затвердять основу проекту "дорожньої карти" з імплементації Мінських угод. Крім того, лідери країн попередньо домовилися про продовження роботи з розведення військ на чотирьох ділянках лінії зіткнення в Донбасі. Серед цих ділянок, зокрема, має бути і Дебальцеве Донецької області.
Проте міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії на переговорах у Мінську 29 листопада не досягли прогресу в узгодженні "дорожньої карти" з-за відмови глави МЗС РФ Сергія Лаврова обговорювати розміщення збройної місії ОБСЄ в Донбасі.
Детальніше про основних проблемних питаннях деокупації Криму і ОРДЛО читайте у статті Костянтина Батозського "Деоккупация: початок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".